TEV 800 TL Burs Dağıtıyor! Başvuranlar Geri Ödemesiz Bursa Kavuşuyor!

Türk Eğitim Vakfı (TEV)  Bursu başvuruları başladı. Öğrenciler bu haberi bekliyordu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Haber Kredi - Serhat KARAMAN

Türk Eğitim Vakfı lise ve üniversite öğrencilerine burs dağıtmaya devam ediyor. Her yıl verilen burslar ile binlerce öğrencinin masraflarını karşılayan vakıf, bu yıl için de başvuruları kabul etmeye ve değerlendirmeye aldı. Devlet üniversitelerinde okuyan öğrencilerin ve lise öğrencilerinin başvurabileceği burs için yoğun ilgi olduğu bildirildi.

2021 yılında TEV bursunun başvuruları 6 Eylül’de alınmaya başlaması ile başvuru şartları ve kimlerin bu burstan faydalanabileceği merak konusu oldu. Bu kapsamda lise 9,10,1,12 sınıf öğrencileri ile üniversiteye bu yıl başlayan veya ara sınıflarda öğrenim gören öğrencilerin başvuruları değerlendirilecek. Geri ödemesiz olarak yapılan burs ödemeleri belirli şartlara bağlanmış durumda. TEV yaptığı duyurun ile başvuru şartlarını detaylandırılmış durumda. 

Başvuru Şartları

●       T.C vatandaşı olmak

●       Malvarlığı ve gelir durumuna göre yardıma ihtiyacı olmak.

●       Kazanç getiren bir işte çalışmamak

●       Başka bir kamu kurumu veya özel kurumdan burs almıyor olmak

●       Ara sınıflar için genel not ortalaması 4 üzerinden en 2.5 ortalamaya sahip olmak.

●       Hazırlık sınıflarından 1. sınıfa geçenler için, hazırlık sınıfını başarılı bir şekilde tamamlamış olmak.

Son Tarih 6 Ekim

Bursa başvuru yapacak öğrencilerin Kredi ve Yurtlar Kurumundan geri ödemesiz burs alıyor olmaları başvuru için engel teşkil etmemektedir.

Türk Eğitim Vakfı tarafından verilen bursları son başvuru tarihi ise 6 Ekim olarak belirlenmiş durumda. Son başvuru tarihinden önce başvuran,  yukarıdaki şartları sağlayan öğrencilerin başvuruları değerlendirme kapsamına alınacak. Başvuruların TEV resmi internet sitesi üzerinden yapıldığı bursun 2021 yılı için miktarları da belli oldu.

Burs Miktarları

Türk Eğitim Vakfına burs başvurusunda bulunan ve değerlendirme sonucu burs onayı olan lise öğrencileri 350 TL, üniversite öğrencileri 800 TL Üstün Başarı Bursuna hak kazananlar ise 1600 TL geri ödemesiz burs imkanına sahip olacak. Verilen burslar yeni eğitim öğretim yılı kapsamında geçerli olacak. Bu kapsamda öğrencilere 9 ay boyunca her ayın 15’inde bursları verilecek.

HABERİ PAYLAŞ: