TEB Uygun Fiyatlarla Konut Satışına Devam Ediyor! Bankadan Konut Fırsatı

Konut kredilerinde en çok tercih edilen bankalardan biri olan TEB, aynı zamanda bankadan konut satışıyla dikkat çekiyor. Hacizli evler, piyasa fiyatının yarısına yeni sahiplerine teslim ediliyor…

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Haber Kredi - Serhat KARAMAN

Giderek artan kira fiyatlarından sıkılan ve hayallerindeki eve kavuşmak isteyenler, bankaların konut kredisi kampanyalarını araştırmaya devam ediyor. Bankalar, müşterilerine en uygun koşullarda ve düşük faizlerle konut kredisi kullandırma yarışına girerken, bazı bankalarda ucuz konut satışı olması dikkat çekiyor. Yeni bir eve sahip olmak isteyenler, bankalardan satılan sıfır veya ikinci el konutları araştırıyor. TEB de elindeki konutları piyasa fiyatının yarısına yeni sahiplerine teslim etmesiyle beğeni topluyor.

TEB Konut Satışında Uygun Fiyat Avantajı

Türkiye’nin önde gelen özel bankalarından TEB, elindeki konutları uygun fiyatlarla satışa çıkarıyor. Ticari faaliyet alanı farklı olan bankaların konut satışını sermaye olarak kaydetmesi zorunlu tutuluyor. Bu yüzden haciz ve batık kredi sebebiyle eline geçen evleri en ucuz fiyatlarla satışa sunan bankalar arasında TEB de yer alıyor. Evlerin bu kadar uygun fiyata satılma sebepleri arasında TEB’in KDV mükellefi olmaması da önem taşıyor. KDV yükünü konut satışında müşterilerine yansıtmayan TEB bu sayede en uygun fiyatlarla konut satışına devam ediyor.

TEB’den Uygun Fiyatlı Konut Nasıl Alınır?

Geniş bir müşteri kitlesine sahip olan TEB, elindeki evleri kendi web sitesi üzerinden teklif usulüyle satışa çıkarıyor. TEB tarafından web sitesinde ilana çıkılan bütün evler için eksper raporu yapılarak muhammen bedel belirleniyor. Bu konutlar, TEB’in gayrimenkul satış sisteminde muhammen bedel üzerinden satışa sunuluyor. İhale yöntemiyle satılan evlere teklif verebilmek için öncelikle evi seçip en yakın TEB şubesine bu ev için gitmek gerekiyor.

Ev seçildikten sonra TEB şubesine giden müşteriler, beğendikleri ev için muhammen bedel üzerinden yüzde 10 oranında teminat yatırması gerekiyor. Daha sonra alıcı adayının cep telefonuna gönderilen şifre ile TEB’in gayrimenkul satış sistemine giriş yapılabiliyor. Bu sisteme girdikten sonra belirlenen süre içinde konutlara en yüksek teklifte bulunanlar, süre sonunda konutların sahibi olmaya hak kazanıyor.

HABERİ PAYLAŞ:
HABER KREDİ EDİTÖRÜNDEN