TEB Uygun Fiyata Konut Satışına Başladı! Bankadan Konut Avantajları

Bankadan en uygun fiyatlarla konut satın almak isteyenlere özel kampanya başlatan TEB, tüm dikkatleri üzerine çekiyor. TEB, hacizli konutları piyasa fiyatının yarısına yeni sahiplerine satıyor…

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Haber Kredi - Serhat KARAMAN

Özellikle konut kredileri, yüklü miktarda para içerdiği için bu kredilerin ödenmesi sürecinde bankalardan teminat talebi geliyor. Bu kredin karşılığında teminat olarak verilen konutlar, ödemenin gerçekleşmemesi durumunda bankanın kasasına geçiyor. İpotek edilen konutların borçları geciktiği için bu konutlar bankalar tarafından satışa çıkarılabiliyor. İşte TEB de diğer kamu ve özel bankaların yaptığı gibi elindeki konutları satılığa çıkarıyor. Üstelik piyasadaki fiyatın neredeyse yarısına satış yapan TEB 2+1, 3+1 ve 4+1 evleri uygun fiyatlarla yeni sahiplerine teslim ediyor.

TEB Uygun Fiyata Konut Satışına Devam Ediyor

Türkiye’nin önde gelen özel bankalarından biri olan TEB, özellikle konut kredisi kampanyalarıyla da adından sık sık söz ettiriyor. Geniş bir müşteri kitlesine sahip olan TEB, kredi borcunu ödemeyen müşterilerinin ipotek ettiği evlere sahip oluyor. BDDK kanunları gereği bankalar farklı bir alanda ticari faaliyet göstermediği için bu konutların hızlı bir şekilde satılması gerekiyor.

Diğer bankalar gibi TEB de elindeki konutları piyasanın yarı fiyatına satışa çıkararak bir an önce satılmasını sağlıyor. Ayrıca konut satışında vergi vermeyen ve KDV mükellefi olan TEB, bu sayede daha uygun fiyatlarla ev sahibi yapmış oluyor. Her geçen gün daha fazla yükselen konut fiyatlarına inat TEB en uygun fiyatlarla ev satışına ara vermeden devam ediyor.

TEB’ten Nasıl Konut Alınır?

TEB’den konut satın alma avantajlarını değerlendirmek isteyenler, öncelikle TEB resmi web sitesi üzerinden satılığa çıkarılan ev ilanlarını inceliyor. Bu evler arasında beğendikleri konut için TEB şubelerine başvuru yapılıyor. TEB şubesine evin muhammen bedelinin yüzde 10’u değerinde teminat yatırılması gerekiyor.

Teminatı yatıran alıcının cep telefonuna sisteme giriş yapabilmesi için şifre gönderiliyor. Ev satın almak isteyen kişi bu şifreyi kullanarak TEB gayrimenkul satış sistemine girip konut için teklifte bulunuyor. Belirlenen süre boyunca konuta en çok teklifi veren kişi, TEB’den en uygun fiyatlarla konut satın almış oluyor.

HABERİ PAYLAŞ:
HABER KREDİ EDİTÖRÜNDEN