TEB Hoşgeldin Faiz Oranını Artırdı! Mevduat Hesapları Alev Aldı! Marifetli Hesap İle Kazanç Keyfi!

Mevduat hesaplarında oranlar güncellenmeye devam ediyor. TEB faiz arttırdı

Finans 11.10.2021 - 14:17 11.10.2021 - 14:17 Göksel Sarı

Her geçen gün daha çok artan ilgi nedeni ile bankalar mevduat hesaplarına faiz güncellemeleri yapmaya başladı. Ortalama yüzde 16 seviyelerinde olan faizler son güncellemelerden sonra en 2 puan kadar atmış durumda.

Bu durumun yaşanmasındaki en büyük sebepl ise tahminlerin üzerinde gelen enflasyon rakamları. Enflasyona birikimlerinin yenilmemesine gayret eden yatırımcılar yüksek faizli mevduat hesaplarına yöneldi. Bu durumu fırsata çevirmek isteyen Türkiye Ekonomi Bankası ise mevduat hesaplarında faiz artırımına giderek müşteri tabanını genişletiyor.

Yüzde 18,25 Hoşgeldin Faizi Marifetli Hesapta

Marifetli hesap olaran adlandırılan mevduat hesabı ile yeni gelen müşterilerine yüzde 18,25 oranında gecelik vadeli hesap faizi uygulayan banka ilgileri üzerine toplamayı başardı. Tek avantajı bu olmayan marifetli hesap ile istediğiniz zaman para çekip yatırma imkanı da bulunuyor. Üstelik faiz ve vade oranında bir değişiklik olmadan. Ayrıca verilecek olan hoşgeldin faizi süresini de 30 günden 60 güne çıkaran banka cazip yatırım araçları sunmaya devam ediyor.

Yatırımlar Değerleniyor Kazançlar Katlanıyor

Günlük vadeli olarak çalışan hesap her gün anapara ve faizin değerlendirilmesini sağlıyor.  Sıfır bakiye ile açılabilen hesapta, yüzde 18.25 hoşgeldin faizinden yararlanmak için ise en az 2 bin liralık bir yatırım yapmak gerekiyor. Birikimin fala ve hepsini bu hesaba yatırmak istiyorum diyor iseniz banka yatırım üst limiti olarakta yüksek bir limit olan 2 milyon lirayı belirlemiş durumda.

Döviz Yatırımı Da Mümkün

TL hesabının yanı sıra döviz birikimlerinize de yatırıma çevirmek isterseniz 30 gün boyunca aynı faiz oranından yaralanabilirsiniz. Bun için ise en az 1000 birim döviz yatırmanız gerekiyor. Ayrıca hesaptan para çekilmesi durumunda bu 60 gün geçerli olan hoşgeldin faizi kalan bakiye üzerinden işlemeye devam ediyor. Bu avantajları ile tercih edilme sıklığı artan hesap kullanıcılarını havale ve EFT gibi işlemlerde de piyasanın altında işlem masrafları ile işlem yaptırıyor.