TEB Bombayı Patlattı! Düşük Faiz Oranlarında ve Uygun Geri Ödeme Planlarında İhtiyaç Kredisi!

TEB tarafından yapılan açıklama sonucunda ihtiyaç kredisi faiz oranları düşmüştür. Bu durum da ihtiyaç kredisi çekmeyi düşünen kişiler tarafından değerlendirilen bir hal almıştır.

Finans 27.02.2022 - 19:42 27.02.2022 - 19:42 Serhat Karaman

TEB ihtiyaç kredisi ile birlikte kişilerin alışveriş, seyahat vb. gibi her türlü ihtiyacında kullanabileceği ve ihtiyaç duyabileceği nakit para desteği kişilere sağlanmış olur. Oldukça sık tercih edilen kredi türlerinden biri olan ihtiyaç kredisi ile birlikte kişiler ihtiyaç duydukları toplu nakit parayı alabilirler. Bu kredi türü insanlara son derece yardımcı olmaktadır. Bu durumun farkında olan TEB, uygun faiz oranları ve geri ödeme planları ile birlikte bu kredi türünü halka vermektedir. TEB tarafından verilen ihtiyaç kredisini almak isteyen kişilerin bazı şartları sağlaması gereklidir. Bu şartlar şunlardır:

  • İhtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişi 18 yaşını doldurmuş olmalıdır.
  • İhtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişinin kredi notu banka tarafından istenilen seviyede olmalıdır.
  • İhtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişi, gelirini resmi bir evrak ile birlikte belgeleyebiliyor olmalıdır.

Bu koşulları sağlayan kişiler TEB ihtiyaç kredisi imkanlarından faydalanabilen kişilerdir. Faydalanma hakkını kazanan kişiler, başvuru yapmak için gerekli evrakları hazırlamalıdırlar. Bu gerekli evraklar şunlardır:

  • İhtiyaç kredisi kullanacak kişiye ait nüfus cüzdanı,
  • İhtiyaç kredisi kullanacak kişiye ait ikametgâh belgesi ya da son 3 aya ait bir fatura.
  • İhtiyaç kredisi kullanacak kişi, kredi kullanırken ipotek verecek ise, kişinin eşinin bu duruma rızası olduğuna dair belge bankaya bildirilmelidir. 
  • İhtiyaç kredisi kullanacak kişinin gelirinin beyan eder nitelikte belge. 

Haber

Bu evrakların eksiksiz halde toplanması ile kredi başvurusu yapılabilir. Yapılan başvurular inceleme sürecinin ardından sonuçlanır. 

Kredi almaya hak kazanan kişilere banka tarafından çeşitli ayrıcalıklar da sunulur. TEB ihtiyaç kredisi imkanından faydalanan kişiler geri ödeme taksitlerini 3 ay erteleme imkanına sahiptirler. 

TEB İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar?

TEB ihtiyaç kredisi faiz oranı banka tarafından düzenli aralıklar ile belirlenmektedir. Belirlenen en son faiz oranı %1,85’tir. 

TEB En Fazla Ne Kadar İhtiyaç Kredisi Veriyor?

TEB tarafından verilen en yüksek miktarda ihtiyaç kredisi 100.000 TL’dir. 

TEB İhtiyaç Kredisi En Uzun Vade Oranı Ne Kadar?

TEB ihtiyaç kredisi en fazla 36 ay vadeli şekilde verilmektedir. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@