İslam Memiş altın ve dolar için dikkat çeken uyarıda bulundu! Yaz ayında getirisi çok olacak İslam Memiş altın ve dolar için dikkat çeken uyarıda bulundu! Yaz ayında getirisi çok olacak

Milyonlarca üniversite öğrencisinin eğitim süresinde devletten aldığı KYK borcunun silinmesine yöenlik yarın TBMM'de düzenlenecek olan toplantının detayları şimdiden merak edilmeye başlandı. 3 aylık tatilin ardından 1 Ekim tarihinde yeniden toplanacak olan Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu KYK borçlarının silinmesine yönelik karar alacak. kyk-borclari-silinecek-mi (1)-1

Genel Kurul'un uzun süredir yoğunlaştığı konular arasında yer alan torba yasada kanunu ile masaya yatırılacak konular arasında KYK borçları bulunuyor. Son zamanlarda gündemi en çok meşgul edilen konular arasında EYT ve KYK borçları yer alırken milyonlarca öğrenci yarın TBMM'nin alacağı kararı merakla beklemeye başladı. Peki KYK borçları silindi mi? KYK borçları silinecek mi?

KYK BORÇLARI SİLİNECEK Mİ?

Uzun süredir çözümü için uğraşılan ve uzun mesailer harcanan konular arasında EYT ve KYK borçları yer alıyor. Son olarak KYK borç faizlerinin silinmesini sağlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın faizleri silme kararı öğrencileri rahatlatsa da geri ödeme noktasında alınacak kararlar da büyük önem taşıyor. 

3 milyon 157 bin gencin hayatını yakından etkileyecek olan uygulamanın yasalaşması durumunda gençler KYK borçlarından tamamen kurtulacak. 1 Ekim tarihinde gerçekleştirilecek olan toplantıda birçok önemli konu konuşulacak. EYT, bütçe kanun teklifi ve KYK borçlarının silinmesi gibi birçok konu masaya yatırılacak. 

MİLYONLAR O KANUNUN HAYATA GEÇİRİLMESİNİ BEKLİYOR!

Dolar kuru nedeniyle artan hayat pahalılığı noktasında gençlere her türlü desteklerin verildiğini açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kısa süre önce yaptığı açıklamasında 'Temmuz ayındaki Kabine Toplantımızda, kredi geri ödemelerinin herhangi bir enflasyon farkı veya faiz uygulaması olmaksızın sadece alınan kredi rakamı üzerinden yapılması kararını aldık. Bu uygulamadan hâlen kredi geri ödemesi yapan tüm gençlerimiz yararlanabilecek. Böylece kredi geri ödemelerinde 26 milyar liradan fazla bir yükü gençlerimizin üzerinden kaldırmış olduk' demişti. 

3 aylık tatilin ardından 1 Ekim'de toplanacak olan TBMM'nin ele alacakları konuda ne gibi bir karara varacakları merak ediliken milyonlarca öğrenci yarını heyecanla beklemeye başladı. KYK borçlarının silinmesi durumunda rahat bir nefes alacak milyonlarca kişi için yarın kritik bir gün olacak.