Taşıt Kredisinde En Uygun Banka Hangisi? En Düşük Faiz ve Uzun Vade İle Kredi Kullanmak Mümkün Mü?

Yıl sonunun yaklaşması ile taşıt kredilerine ilgi de arttı. Peki hangi banka en uygun krediyi veriyor?

Kredi 06.10.2021 - 19:59 06.10.2021 - 19:59 Göksel Sarı

Taşıt kredisi kullanmak isteyen tüketiciler yoğun araştırmalar yapmak zorunda kalıyor. Yapılan araştırmalar sonucu elde edilen bilgiler ise her zaman sağlıklı olmayabiliyor.

Karışıklıklara Son

Yaşanan kafa karışıklıklarını girmek çin bankaların taşıt kredilerine uyguladıkları faiz oranlarını ve vade seçeneklerini sizler için derledik. İster sıfır km bir araç almak isteyin ister 2. el bir taşıt, her bütçeye uygun kredi seçenekleri şu şekilde;

Bazı Bankaların Taşıt Kredileri

●Türkiye İş Bankası 0 Km binek taşıt kredisinin faiz oranı yüzde 1.54 olarak belirlendi. Maksimum vade sayısı ise 48 ay olarak kredi kullanımı mümkün.

●Türkiye İş Bankası 2. El  binek taşıt kredisinin faiz oranı yüzde 1.54 olarak belirlendi. Maksimum vade sayısı ise 48 ay olarak kredi kullanımı mümkün.

●Akbank 0 Km taşıt kredisinin faiz oranı yüzde 1.57 olarak sunuluyor. Maksimum vade sayısı ise 48 ay olarak belirlenmiş durumda.

●Garanti BBVA 0 Km taşıt kredisinin faiz oranı yüzde 1.62  olarak belirlendi. Maksimum vade sayısı ise 48 ay olarak kredi kullanımı mümkün.

●ING Bank 0 Km taşıt kredisinin faiz oranı yüzde 1.59 olarak belirlendi. maksimum vade sayısı ise 48 ay olarak kredi kullanımı mümkün.

●Yapı Kredi bankasının 0 km araçlar için belirlediği kredi faiz oranı ise 1.59. 48 aya kadar vade imkanı da sunulmakta.

●HSBC bankasının 0 km araçlar için belirlediği kredi faiz oranı ise 2.09 . 36 aya kadar vade imkanı da sunulmakta

En Uygun Banka

Yukarıda listelenen bankalar arasında en uygun kredi faiz oranı ve vade seçeneği ile Türkiye İş Bankası hemen göze çarpmakta. En yüksek faizli taşıt kredisi veren banka ise yüzde 2.09 ile HSBC bankası dikkat etmiş durumda. HSBC bankası vade sayısını 36 olarak belirleyen ender bankalardan