Taşıt Kredisi Vade ve Limitleri Ne Kadar Oldu? Düzenleme Geldi Bankalar Uygun Taşıt Kredilerini Duyurdu!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), taşıt kredilerinde limitlerin artırıldığını duyurmuştu. Bankalardan ise avantajlı taşıt kredileri gelmeye başladı!

Finans 01.03.2022 - 15:26 01.03.2022 - 15:26 Serhat Karaman

Otomobil piyasalarının canlandırılması için taşıt kredisi limitlerinde artış yapıldı. Taşıt kredisi limitleri ve vade sayısının artırılmasının ardından vatandaşların artık bankalardan 400 bin TL’ye kadar aracın değerinin yüzde 70’i için 48 ay vadeyle kredi kullanması sağlanacak.


Düşük faiz oranlarına sahip kredi kampanyalarını BDDK’nın bu düzenlemesi sonrasında açıklamaya başlayan bankalar ise cazip avantajları ile hem sıfır km hem de ikinci el araçlarda geçerli yeni finansman seçeneklerini duyurdular. Özellikle son dönemde enflasyon, kur ve vergiler nedeniyle gelen fiyat artışları sonrasında piyasalarda durgunluk baş göstermeye başlamıştı. 

HSBC Kefilsiz Taşıt Kredisi 

BDDK’nın taşıt kredisi düzenlemesi sonrasında HSBC tarafından uygun oranlarla kredi desteği sağlanmaya başladı. Kefil şartının da aranmadığı kredi kapsamında 48 aya kadar vade seçenekleri ile kredi kullandırılması hedefleniyor. 0 km veya 2. el taşıt satın alırken vatandaşların uygun oranlarla kullanabileceği kredi yüzde 2.01’den başlayan faiz oranları ile kullanılabiliyor. Kredi miktarı ve vadesine göre değişen oranlarla en uygun geri ödeme seçeneklerinden de yararlanarak taşıt sahibi olmanız mümkündür. 

Haber

HSBC aracılığıyla otomobil satın alımları için finansman kullanmak isteyenlere taşıt rehni teminatı ile kefil olmadan kredi kullandırılması hedefleniyor. Avantajlı oranlardan da yararlanarak dilediğiniz araca kolayca sahip olabilirsiniz. 

Vakıfbank Taşıt Kredisi

Vakıfbank’ın taşıt kredilerinde de avantajlı oranlar uygulanmaya başladı. 400 bin liraya kadar olan araçlarda uygulanan cazip fırsatlar hem sıfır km hem de ikinci el araçlarda kullanılabiliyor. Yüzde 1,59’dan başlayan faiz oranları ile kullanılabilen kredi kapsamında 3 aya kadar erteleme seçenekleri de uygulanmaktadır. Bu sayede vatandaşların düşük taksit ödeyerek diledikleri araca kavuşmaları sağlanacak. 

100.000 TL taşıt kredisi için Vakıfbank’tan finansman desteği almak isteyen vatandaşlar, 48 ay vade ve yüzde 1,59 faiz oranları ile aylık 3.199 TL taksit ödeyerek istedikleri araca sahip olabilecekler. BDDK tarafından yapılan düzenleme sonrasında limitlerin de artmasıyla uzun süredir durgunluk yaşanan piyasaların yeniden canlandırılması hedefleniyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@