2022 yılının son dilimine girilmesi ile birlikte otomotiv markaları yeni otomobil modellerini tanıtmaya başladı. 2023 yılında piyasaya çıkması beklenen otomobiller dikkatleri üstüne topluyor. Pek çok marka yıl sonu kapsamında orta ve giriş segmentindeki otomobil modellerini tanıttı.

Ancak bazı markalar ise tanıttığı üst segment otomobil modelleri ile görenleri etkiledi.

bmw-xm-tanitildi2

Son dönemlerde Ferrai, Audi ve Mercedes gibi otomobil markaları tarafından tanıtılan otomobil modelleri üst segment klasmanında yer alıyor olmasının yanı sıra özellikleri fiyatları ile de büyük etkiler yarattı. Öte yandan bazı otomobiller ise üst segment olmasının yanı sıra daha erişilebilir olması ile dikkatleri üstüne topladı.

Son olarak bugün tanıtımı yapılan bir otomobil modeli ise büyük dikkat çekti ve merak uyandırdı. Genellikle spor otomobilleri ve gançlere yönelik otomobilleri ile tanınan Alman otomobil devi BMW tarafından tanıtılan her otomobil modeli büyük sansasyon yaratıyor.

Ancak SUV modelleri ile de dikkat çeken BMW markası yeni SUV modelini tanıttı. XM adı altında tanıtılan bu yeni otomobilin 2023 yılında yollarda görülmesi bekleniyor. Geniş ve yüksek kasası ile standart sedan araçları ürkütebilecek olan bu otomobilin kaputunun altında yatan motor ise gücüyle ilgi çekiyor.

bmw-xm-tanitildi

BMW XM TASARIMI VE ÖZELLİKLERİ

Geçtiğimiz yıl piyasaya çıkan otomobil modellerinde görülmeye başlanan büyük ızgaralar (Böbrekler) bu modelde de yer alıyor. Köşeli tasarımı ile dikkat çeken otomobilin iç kısmında iseb büyük bir dijital ekran yer alıyor. Bu ekranın uzantısı olan kısmında ise gösterge paneli de dijital olarak yer alıyor.

bmw-xm-tanitildi3

En ucuz iPhone satışları devlet tarafından başlatıldı! Realme, iPhone 11 Pro Max, 8 Plus sadece 12 bin TL! En ucuz iPhone satışları devlet tarafından başlatıldı! Realme, iPhone 11 Pro Max, 8 Plus sadece 12 bin TL!

Deri koltuklar ile gelen otomobilin geri kalan kısımlarının da neredeyse tamamı deri olması ile dikkat çekiyor. Öte yandan otomobilin iç kısmında da köşeli tasarımların olması araçtaki keskin hatları artırıyor.

Hibrit bir motor ile gelen SUV modeli 8 vitesli ve 194 beygir güç üretebilen elektrikli bir motor ile üretilecek. Ayrıca bu otomobil 4.4 litrelik turboşarj özelliğine sahip içten yanmalı V8 motora sahip olup 483 beygir gücünde motoru ile toplamda 644 beygirlik bir güç sunacak.

bmw-xm-tanitildi4

BMW XM FİYATI

Bugün itibarıyla tanıtılmış olan otomobil modelinin baz paketi için 159 bin dolarlık bir fiyat etiketi ile araç müşterilere sunulacak. Türkiye'ye 2023 yılının Temmuz ayında gelmesi beklenen otomobil için ise minimum 12 milyon TL bir fiyat etiketi konulması öngörülüyor.