Şubeye Gitmeden 10 Bin Lira Kredi! Kefil Yok! Garanti Bankası Emekliye Kredi Dağıtıyor!

Emekliye özel faiz oranı ile kredi imkanı Garanti’de. Başvurular başladı!

Kredi 08.10.2021 - 22:27 08.10.2021 - 22:27 Göksel Sarı

Türkiye’nin en büyük özel bankalarından olan Garanti Bankası, kendi imkanlarının genişliği ölçüsünde düzenlediği taşıt ve konut kredileri ile bilinirken, bu kez emekliler özel faiz oranları ile gündemde.

Emeklilerin maaş durumlarına göre kredi ayarlama avantajı sunan Garanti Bankası, emekliler için 10 bin lira acil ihtiyaç kredisi hazırladı. Kullanımı için sadece başvuru şartlrını yerine getirmenin yeterli olduğu kredi ile emeklilerin en acil nakit ihtiyaçlarına ve borçlarını kapatmalarına destek olunacak. Bu kapsamda hazırlanan kredi başvuru şartları ve gerekli belgeler ise şu şekilde:

Kredi Kullanım Koşulları ve Başvuru

●Emekliye özel acil ihtiyaç kredisi için başvuru sahibinden ücret bordrosu, gelir belgesi veya gelir durumunu gösteren resmi bir evrak beyan etmesi istenmekte.

●İhtiyaç kredisinin faiz oranları 1.69’dan başlamakla beraber, başvuracak emeklinin kredi kullanım puanına göre değişiklik  gösterebilir.

●Kredi kullanacak olan emekli, kredisi onaylanıp hesabına yatırıldıktan sonra, kredi ödemesi boyunca maaşının başka bir bankaya taşınmasını talep edemez

Krediler Direkt Olarak Hesaplara Aktarılıyor

Garanti Bankası, emeklilere özel kredi içib başvuruları mobil uygulama, internet şubesi ve fiziki şubelerden kabul ediyor. Başvuruların kredi kullanacak olan emekliler tarafından şahsen yapılması gerekir iken, onaylanan başvurulardan sonra kredi tutarları tüketicilerin şahsi Garanti Bankası hesaplarına aktarılıyor.

Geri Ödeme Planları Da Belirlendi

Emeklilerin sıkıntılı ekonomik koşulların yaşandığı şu günlerde yoğun ilgi gösterdiği kredi kampanyası yıl sonuna kadar devam edecek. Aciliyeti olan ihtiyaçlar ve borçları kapatmak için kullanılan bu kredi ile uygun faizli kredi kullanma imkanı yakalayan emeklilere 12 ay vade seçeneği de sunulmakta. Bu kapsamda kredi kullanımını gerçekleştiren emeklilerin geri ödeme planlarında belli olmuş durumda. 10 bin lira tutarındaki, 1.65 faiz oranı ile 12 ay vadeli olarak kullanılmış olan emeklilere özel ihtiyaç kredisinin aylık geri  ödeme taksit tutarı 947 lira olarak hesaplanıyor. Toplam geri ödenecek miktar ise 11 bin 419 lira olarak belirlendi