Para piyasaları uzmanı, başarılı ekonomist Selçuk Geçer tarafından  uyarıpaylaşımı geldi. Geçmiş dönemlerde de yapmış olduğu iddialı ve isabetli dolar tahminleri ile ön plana çıkan başarılı ekonomist Selçuk Geçer tarafından yapılan paylaşım ile birlikte uyarı vatandaşlara duyurulmuş oldu.

Sürekli olarak yaptığı uyarılar ile dikkatleri üstüne çekmeyi başaran başarılı ekonomist Selçuk Geçer tarafından yeni bir uyarı daha geldi. Geçer, yapmış olduğu paylaşımda "Söylemedi Demeyin" ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz günlerde araba ve konut fiyatlarına ilişkin beklentilerini paylaşan Geçer, şu ifadeleri kullanmıştı;

"İhracatımız her geçen gün bir daha daralmaya devam ediyor. Önümüzdeki dönem dış ticaret açığının artacağını dolayısıyla dolara olan ihtiyacın her geçen gün daha da artacağını, dolar kıtlığı oluşacağını ve dolarda büyük bir kırılma ile karşı karşıya olduğunu bize gösteriyor.

Kıtlaşan dolar hem piyasada hem ekranda sert bir şekilde gitmesine neden olacak. Kurun yukarı doğru fırlaması enflasyonun yükselmesine ve işsizlik furyasını beraberinde getirecek. İnsanlar fakirleşirken bankacılık sektörü karını katlamaya başladı.

Bu dış ticaret açığı ile bu kısa vadeli borçlarla dolar kıtlığıyla önümüzdeki çok agresif hareketleri görebiliriz. Yükselmelerden bahsetmiyorum. Net bir kırılma ile karşılaşabilir. yüzde 100'lük bir hareket gelebilir. Bu kaçınılmaz."

Öte yandan TOKİ sosyal konut projesine de değinen Selçuk Geçer, yapmış olduğu paylaşım ile konut fiyatlarının düşeceğini ancak hammadde artışı ve çip krizi nedeniyle otomobil fiyatlarının büyük ölçekli artış göstereceğini belirtmişti.

"SÖYLEMEDİ DEMEYİN" SELÇUK GEÇER'DEN DOLAR UYARISI

Dolar kurundaki yukarı yönlü ivme hız kesmeden devam ederken Para ve Piyasalar Uzmanı Selçuk Geçer ise vatandaşlara uyarılar yapmaya ve öngörülerini paylaşmaya devam ediyor. 

Yeni uyarısı ile dikkatleri çeken Geçer'in paylaşımı şu şekilde;

O ilde öğretmen olanlar dikkat! Promosyon tutarları artırıldı rakam 20 bin lirayı aştı! O ilde öğretmen olanlar dikkat! Promosyon tutarları artırıldı rakam 20 bin lirayı aştı!

“ABD enflasyon yüzde 8.2 ile yine beklentilerin üzerinde. Bizimkiler daha #faiz indirsin… Söylemedi demeyin dolar ve kur krizi kapıda !!!”

Geçer'in bu uyarı paylaşımı sonrasında geniş kapsamlı bir uyarı videosu paylaşması bekleniyor. Başarılı ekonomist Selçuk Geçer tarafından yapılan tahmin ve uyarılar en son haber olarak Haber Kredi adresinde yer alacak.

Editör Notu: Yukarıdaki haber metninde yer alan ifadeler ilgili uzmana ait görüşler olup yatırım tavsiyesi niteliğinde değerlendirilemez.