Kış aylarının gelmesiyle birlikte Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın yardım ve ödemelerinde artış yaşandı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından yapılan açıklama sosyal yardım paketi alan vatandaşların oldukça ilgisini çekerken yeni Aile Destek Paketi'nin ne kadar olduğu merak edildi.  Peki 2022 Sosyal yardım parası yattı mı, ne zaman yatacak? Aile Destek Paketi ne kadar oldu?

Yakacak, kırtasiye, çocuk derken birçok yarıdm Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından vatandaşa sağlanırken sosyal destek paketlerinin arttırılması oldukça ilgi çekmişti. Bakan Derya Yanık konuyla ilgili açıklama yaptı. Yeni Aile Destek Paketi ücretleri hakkında açıklama yapan Bakan Derya Yanık konuyla ilgili konuştu. 

2022 SOSYAL YARDIM PARASI YATTI MI?

Aile Destek Paketi'nde arttırıma gidilirken Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık konuyla ilgili açıklamada bulundu. Bakan Derya Yanık 'Programımızdan daha fazla vatandaşımızın istifade etmesi için mevcut bütçemiz 15 milyar TL'ye 25 milyar TL ilave ederek programımızı genişletiyoruz. Bu doğrultuda 450-650 TL olan destek tutarımızı 850-1250 TL'ye yükseltiyoruz.' dedi. 

12 kg mutfak tüpüne yeni güncelleme yolda! O tarihe kadar aldın aldın yoksa ödenemeyecek 12 kg mutfak tüpüne yeni güncelleme yolda! O tarihe kadar aldın aldın yoksa ödenemeyecek

sosyal-yardim-parasi-yatti-mi (1)

Bakan Derya Yanık tarafından yapılan açıklama Aile Sosyal Destek paketinden yararlanan birçok vatandaşa müjde niteliğinde olurken 2022 sosyal yardım paralarının yatıp yatmadığı da merak konusu oldu.  Peki 2022 Sosyal yardım parası yattı mı, ne zaman yatacak? Aile Destek Paketi ne kadar oldu?

AİLE DESTEK PAKETİ NE KADAR OLDU?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık konuyla ilgili olarak şunları söyledi;

Kaynaklarımızın bütün toplum kesimlerinin yararına olacak şekilde dağıtılmasını her dönemde önceledik ve bu doğrultuda çalışıyoruz. Küresel ekonomik dalgalanmalardan ihtiyaç sahibi ailelerimizi koruyabilmek için desteklerimizi sunmaya devam ediyoruz. Türkiye Aile Destek Programıyla büyüyen ve gelişen Türkiye'mizin refahını vatandaşlarımızla paylaşmaya devam ediyoruz. Programımızdan daha fazla vatandaşımızın istifade etmesi için mevcut bütçemiz 15 milyar liraya 25 milyar lira daha ilave ederek programımızı genişletiyoruz. Bu doğrultuda 450- 600 lira olan destek tutarımızı 850-1250 TL'ye yükseltiyoruz. Bu kapsamda 1-2 çocuklu hanelere 350 lira, 3 çocuklu hanelere 450 lira, 4 çocuklu hanelere 550 lira, 5 ve daha fazla çocuklu hanelere 650 lira ilave destek sağlayacağız. Programa başvurusu kabul edilen ancak Elektrik Tüketim Desteği (ETD) alamayan hanelere ETD sağlanmasına dair tüm çalışmalarımızı tamamladık. Bu doğrultuda 1-2 kişilik hanelere 75 kilovatsaat karşılığı elektrik tüketim desteği (108 TL), 3 kişilik hanelere 100 kilovatsaat karşılığı elektrik tüketim desteği (144 TL), 4 kişilik hanelere 125 kilovatsaat karşılığı elektrik tüketim desteği (180 TL) ve 5 ve üzeri nüfusa sahip hanelere 150 kilovatsaat karşılığı elektrik tüketim desteği (216 TL) sağlayacağız.' dedi.