Sosyal medya yasası maddeleri kabul edildi! Sosyal medya yasa teklifi ile hangi maddeler geçti kaç madde kabul edildi?

Son dönemin en çok tartışılan konuları arasında yer alan sosyal medya yasasında son durum kamuoyu tarafından yakından takip ediliyordu. TBMM tarafından 12 madde daha kabul edildi.

Gündem 06.10.2022 - 23:07 06.10.2022 - 23:21 Gülcan Özer

Son günlerde özellikle de sosyal medyada büyük yankı uyandıran ve muhalefetin yoğun tepkisini çeken sosyal medya yasası mecliste görüşülmeye devam ediliyor. Sosyal medya yasası olarak anılan Basın Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi üzerinde mecliste görüşmeler devam ederken bugün yapılan oturumlar ile 12 madde daha kabul edildi. 

SOSYAL MEDYA YASASI SON DAKİKA! 

Yapılan uzun tatilin ardından işbaşı yapan meclis yoğun gündem ile oturumlarına başlarken gündeme ilk alınan konu sosyal medya yasası olmuştu. Son dönemde muhalefetin en çok eleştirdiği konuların başında yer alan sosyal medya yasası hükümet tarafından ise "internetten yayılan yalan haberlerin engellenmesi" olarak lanse edilmişti. 

Kanun teklifi sosyal medya hesabı olan herkesi ilgilendirdiği için kamuoyu tarafından yakından takip edilirken bugün yapılan son oturum ile toplam 40 maddeden oluşan kanun teklifinin 12 maddesi kabul edildi. 

kanun teklifi

KANUN TEKLİFİNİN TAM METNİ VE TOPLAM 40 MADDENİN PDF FORMATI İÇİN TIKLAYINIZ... 

Kanun teklifinde görüşmeler devam ederken 40 maddenin meclisten geçirilmesinin ardından kanun teklifi onay için Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulacak. Onun da imzalaması ile Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girecek. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@