Son günlerde özellikle de sosyal medyada büyük yankı uyandıran ve muhalefetin yoğun tepkisini çeken sosyal medya yasası mecliste görüşülmeye devam ediliyor. Sosyal medya yasası olarak anılan Basın Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi üzerinde mecliste görüşmeler devam ederken bugün yapılan oturumlar ile 12 madde daha kabul edildi. 

SOSYAL MEDYA YASASI SON DAKİKA! 

Maden ocağı patlaması son dakika: Bartın Valisi açıkladı, göçük altında kaç maden işçisi mahsur kaldı? Maden ocağı patlaması son dakika: Bartın Valisi açıkladı, göçük altında kaç maden işçisi mahsur kaldı?

Yapılan uzun tatilin ardından işbaşı yapan meclis yoğun gündem ile oturumlarına başlarken gündeme ilk alınan konu sosyal medya yasası olmuştu. Son dönemde muhalefetin en çok eleştirdiği konuların başında yer alan sosyal medya yasası hükümet tarafından ise "internetten yayılan yalan haberlerin engellenmesi" olarak lanse edilmişti. 

Kanun teklifi sosyal medya hesabı olan herkesi ilgilendirdiği için kamuoyu tarafından yakından takip edilirken bugün yapılan son oturum ile toplam 40 maddeden oluşan kanun teklifinin 12 maddesi kabul edildi. 

kanun teklifi

KANUN TEKLİFİNİN TAM METNİ VE TOPLAM 40 MADDENİN PDF FORMATI İÇİN TIKLAYINIZ... 

Kanun teklifinde görüşmeler devam ederken 40 maddenin meclisten geçirilmesinin ardından kanun teklifi onay için Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulacak. Onun da imzalaması ile Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girecek.