Konut sahibi olmak isteyenlerin yüzünü güldüren TOKİ Sosyal Konut Projesi hakkında detaylı açıklama geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından canlı yayında yapılmştı. Yüzyılın projesi olarak adlandırılan TOKİ Sosyal Konut Projesinde sözleşmelerin ne zaman imzalanacağı belli oldu. Peki TOKİ sözleşmeleri ne zaman imzalanacak?

Milyonlarca kişinin ev, işyeri ve arsa sahibi olmasını sağlayan TOKİ Sosyal Konut Projesinde detaylar yavaş yavaş belli olurken Cumhuriyet tarihinin en büyük projesiyle ilgili detayları Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamıştı. Ödemeler, başvuru ve projenin tüm detaylarının açıklanmasının ardından şimdiye dek başvuruda bulunan vatandaşların sayısı 5 milyona yaklaştı. 

TOKİ SÖZLEŞMELERİ NE ZAMAN İMZALANACAK?

TOKİ Sosyal Konut Projesi başvurularının başlamasının ardından konut sahibi olma hayalleri kuran ve yüzyılın projesinin ödeme kolaylığından yararlanmak isteyen dar gelirli vatandaşlar başvurularını yavaş yavaş tamamlamaya başlarken hem kura çekim tarihi hem de sözleşmelerin ne zaman imzalanacağı merak konusu oldu. 

TOKİ Sosyal Konut Projesinin ilk temelleri yakın zamanda atılmaya hazırlanırken vatandaşlar kura sonucunda sözleşmelerin ne zaman imzalanacağını merak etmeye başladı.  İlk temelin 25 Ekim'de atılacak olan Cumhuriyet tarihinin en büyük projesinde hangi illerde başlayacağı da açıklandı. Kura sonucu hak sahiplerinin sözleşmelerini projenin %50'si tamamlandığında imzalayacakları açıklandı. 

TOKİ KURA ÇEKİM TARİHİ NE ZAMAN?

Binlerce konut ev sahibi olma hayali kuran vatandaşlarla buluşmaya hazırlanırken yüyzyılın projesi olarak adlandırılan TOKİ Sosyal Konut Projesinde kura çekim tarihi de vatandaşlar tarafından oldukça merak edilen konular arasında yerini aldı. Peki TOKİ Sosyal Konut Projesi kura çekimi ne zaman olacak? TOKİ kura çekimi ne zaman yapılacak?

TOKİ Sosyal Konut Projesiyle ilgili detaylar yavaş yavaş belli olurken temelin 25 Ekim tarihinde atılacağı duyuruldu. Projenin %50'si tamamlandığında hak sahiplerinin sözleşmelerini izmalayacağı projede kura çekim tarihine dair henüz net bir açıklama yapılmadı. Başvurular hala devam ederken şimdiye dek başvuru yapan kişilerin sayısı 5 milyona yaklaştı. Kura çekimlerinin tamamlanmasının ardından kura çekiminin de kısa bir süre içerisinde yapılacağı konuşuluyor. 

Altında yanılmayan uzman İslam Memiş duyurdu! Altını, doları ya da kripto parası olanlara İslam Memiş açıkladı Altında yanılmayan uzman İslam Memiş duyurdu! Altını, doları ya da kripto parası olanlara İslam Memiş açıkladı