Uzun bir süredir çok sayıda vatandaş tarafından merakla beklenen bekçi alım ilanları yayımlandı. Bazı illerde gerçekleştirilecek olan alımlarda 18 ila 55 yaş arası kişiler istihdam edilecek.

Son yılların popüler ve gözde mesleklerinden olan bekçilik ile iligli alım ilanları ve duyurular düzenli olarak takip ediliyor. Çok sayıda vatandaşın beklediği alımlar aralıklı zamanlarda toplu bir şekilde gerçekleştirilirken zaman zaman ise bazı illerde alım yapılacağı duyurusu gerçekleştiriliyor. Son olarak gelen bilgiler kapsamında bazı illerde bekçi alımlarının gerçekleştirileceği duyuruldu.

SON DAKİKA: Dezenformasyon yasası meclisten geçti! SON DAKİKA: Dezenformasyon yasası meclisten geçti!

Çok sayıda kişi tarafından merakla ve heyecanla beklenen çarşı ve mahalle bekçisi alımları kapsamında gerçekleştirilecek olan alımlarda vatandaşlar hızlı ve kolay bir şekilde başvuru gerçekleştirerek aday olabilecekler.

18 ila 55 yaş arası vatandaşlar için yayımlanmış olan ilanlar bazı illerde gerçekleştirilecek olup vatandaşların bazı şart ve koşulları da karşılamaları talep edilecek. Eylül 2022 bekçi alımı ilanlarına dair detaylı bilgi haberin devamında, Haber Kredi adresinde...

BEKÇİ ALIMI ŞARTLARI NELER?

Bekçilik alımları için yayımlanmış olan ilanlar kapsamında başvuru gerçekleştirilecek olan alımlarda vatandaşlardan genel ve özel şartları karşılamaları talep edilecek. Yayımlanmış olan ilanlar kapsamında aranan genel şartlar şu şekilde;

  • T.C. Vatandaşı olmak,
  • İlköğretim, Lise, önlisans ve lisans mezunu olmak yurt dışı okullardan mezun olanların denklik belgesine sahip olmaları,
  • 18 yaşını tamamlamış olmak,
  • Fiziki şartlarda erkeklerde ve bayanlarda herhangi bir sıkıntı çıkartacak engele sahip olmaması (Engelli adaylar için gerekli şartlar ilan detaylarında belirtilmiştir)
  • Adayların sağlık yönetmeliği şartlarını taşımları, silah taşımaya engel bir durumun olmaması, herhangi bir yüz kızartıcı suçtan ceza almamış olmaları.
  • Başvuruda bulunulacak il içerisinde ikamet ediyor olmak.

Bu koşulları sağlayan ve 55 yaşından küçük olan adaylar bekçilik alımı ilanlarına başvuru yapabilecekler.

BEKÇİ ALIM İLANLARI KONTENJAN VE ŞEHİR BİLGİSİ

Yayımlanmış olan ilanlar kapsamında 4 farklı ilde bekçilik alımları gerçekleştirileceği bildirildi. 4 farklı ilde yapılacak olan alımlarda ise kontenjanlar kısıtlı rakamlar ile açıklandı. Yapılacak olan alımlara ilişkin şehir ve kontenjan bilgileri şu şekilde;

  • Antalya: 1 Kişi
  • Ankara: 1 Kişi
  • İzmir: 1 Kişi
  • Kocaeli: 2 Kişi

Ekran Resmi 2022-09-29 15.03.15

Olmak üzere gerçekleştirilecek olan alımları vatandaşlar İŞKUR üzerinden BU ADRESTEN inceleyerek e- Devlet üzerinden başvurularını gerçekleştirebilecekler.