Ekranların en çok izlenen dizileri arasında yer alan Kurtlar Vadisi dizisinde hayat verdiği İplikçi Nedim karakteri ile milyonların gönlünde taht kuran İsmail İncekara vefat etti. Üzücü haberi yakın arkadaşı ünlü oyuncu ve tiyatrocu Zafer Algöz verirken haber pek çok kişiyi üzdü. 

Zafer Algöz resmi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile "Kıymetli ağabeyim #ismailincekara vefat etmiş. Güne böyle bir haberle başlamak içimize ateş düşürdü. Başımız sağ olsun dostlar" ifadelerini kullanarak üzücü haberi verdi. Haberin duyulmasının ardından İsmail İncekara kimdir, kaç yaşında, neden öldü, hastalığı neydi? sorularına yanıt aranmaya başladı. 

İSMAİL İNCEKARA KAÇ YAŞINDAYDI, NEDEN ÖLDÜ, ÖLÜM SEBEBİ NE?

En son ekranlarda Kurtlar Vadisi dizisi ile konuk olan İsmail İncekara 1950 Bursa doğumludur. Ünlü oyuncu 72 yaşında hayata gözlerini yumdu. İncekara İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü'nde başladığı yüksek öğrenimini Ankara Devlet Konservatuvarı yüksek bölümünde bitirerek gönül verdiği tiyatroya başlamış oldu. Ankara Devlet Tiyatrosu bölümünde başladığı mesleki kariyerinde pek çok tiyatro oyunu, film ve dizide rol aldı. 

vefat haberi

Maden ocağı patlaması son dakika: Bartın Valisi açıkladı, göçük altında kaç maden işçisi mahsur kaldı? Maden ocağı patlaması son dakika: Bartın Valisi açıkladı, göçük altında kaç maden işçisi mahsur kaldı?

Dar Alanda Kısa Paslaşmalar, Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu adlı sinema filmleri, Kurtlar Vadisi, Deli Yürek, Hayat Bağları rol aldığı bazı önemli yapımlar olarak öne çıkarken henüz ölüm nedeni konusunda ise resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak ünlü ismin bir süredir hastanede tedavi gördüğü biliniyordu. Bizde hayatını kaybeden İsmail İncekara'ya Allah'tan rahmet, yakınları ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz...