Dünya'nın en büyük sosyal medya platformları arasında üst sıralardaki yerini koruyan Instagram ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Geçtiğimiz aylarda sürekli olarak yaşanan çökme gibi sorunların ardından bugün gündeme yine Instagram'ın çöktüğü bilgisi geldi.

Twitter ve Facebook gibi platformlarda yapılan pğaylaşımlar kapsamında Instagram'ın çökmüş olma ihtimalinin bulunduğunun öne sürülmesi dikkatleri çekerken bazı iPhone kullanıcılarının şikayet etmesi ile konu derinlemesine araştırılmaya başlandı. Kısa süre içerisinde yapılan bu derin araştırmalar sonucunda yabancı ve güvenilir kaynaklar tarafından paylaşılan bilgiler kapsamında Instagram'ın v255.0 kodlu sürümünün bazı iPhone modellerinde stabil çalışmadığı öne sürüldü.

gelen bilgilere göre Instagram'ın bu sürümü ile iOS 16 sürümü arasında yaşanan teknik uyuşmazlık nedeniyle uygulamanın iOS 16 ve üzeri sürümlere sahip mobil cihazlar ile sorunlu çalıştığı öne sürüldü.

Konuya ilişkin henüz detaylı ve kesin bilgi paylaşımı yapılmamış olsa da Instagram'da yaşanan bu sorunlar nedeniye uygulamaya yeni bir güncelleme geleceği bildirildi.

A101 ucuz tablet satışına başladı! Xiaomi Mi Pad 5 kampanyası ile fiyatı ve özellikleri görenleri mutlu etti! A101 ucuz tablet satışına başladı! Xiaomi Mi Pad 5 kampanyası ile fiyatı ve özellikleri görenleri mutlu etti!

Uzun zamandır çökme, kasma ya da donma gibi sorunları bulunmayan uygulamanın bu yeni iOS sürümü ile çeşitli sorunlarla karşılaşması sonrasında pek çok Instagram kullanıcısı geçtiğimiz aylarda yaşanan sorunların yeniden yaşanacak olma ihtimalinden orktuklarını dile getirdi. Öte yandan iPhone 7, 7 Plus, 8 ve 8 Plus gibi çentiksiz ekrana sahip iPhone modellerinde özellikle Reels kısmında kasma, donma ve ses senkronizasyonunda bozulmalar olduğu bazı iPhone kullanıcıları tarafından belirtildi.