Öğrencilere verilen devlet desteklerinin yanı sıra il il duyurusu yapılan burslar arasına bir yenisi daha eklendi. Gerek özel kuruluş ve şirketler, gerek devlet kurumları gerekse şahıslar tarafından öğrencilere verilen burslar arasına bir yenisi daha eklendi.

Halihazırda Ekrem İmamoğlu tarafından duyurusu yapılmış olan İstanbullu üniversite öğrencilerine ödenen burs kampanyası dikkatleri üstüne çekerken bir başka ilden de konuya ilişkin açıklama geldi.

Pek çok il belediyesi, şahıs, şirket ve devlete bağlı olarak hizmet veren kurum tarafından öğrencilere burs imkanı tanınsa da bu bursların genel olarak üniversite öğrencileri için veriliyor olması nedeniyle lise çağındaki genç öğrenciler de bur beklentisi içine giriyorlardı. Son olarak gelen bazı bilgilere göre bir ilin belediyesi tarafından üniversite sınavına hazırlanan öğrenccilere destek sağlanacağı belirtildi.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÜNİVERSİTEYE HAZIRLANAN ÖĞRENCİLERE 1.500 TL BURS VERECEK!

Gelen son bilgiler kapsamında Konya Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisindeki liselerde eğitim almakta olan öğrencilere 1.500 TL tutarında burs ödeneği sağlanacağı bildirildi.

Yeni gelen bilgilere göre 12'nci sınıfta okuyan öğrencilere 1.500 TL tutarında burs imkanı sağlanacak. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay tarafından verilen müjde üniversite sınavına hazırlanan gençleri sevindirdi.

İşte Altay'ın konuya ilişkin açıklaması;

Geniş iç hacim, güç ve karizma bir arada buluştu! Skoda Octavia Ekim 2022 güncel fiyat listesi yayınlandı Geniş iç hacim, güç ve karizma bir arada buluştu! Skoda Octavia Ekim 2022 güncel fiyat listesi yayınlandı

“12. sınıfta okuyan, üniversiteye hazırlanan öğrencilerimize katkı sağlamak için 1.500 lira nakdi destekte bulunacağız. Amacımız üniversiteye giden yolda öğrencilerimize destek olmak ve morallerini yükseltmek. Çünkü sizler gönlümüzde çok özel bir yere sahipsiniz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sizler için elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz. Hayırlı olmasını diliyor; hepinizi sevgiyle ve muhabbetle selamlıyorum. Allah'a emanet olun.”

Altay'ın bu açıklaması sonrası pek çok kişi desteğin ne zaman başlayacağını araştırmaya başladı. Ancak Konya Büyükşehir Belediyesi şaşırtacak derecede hızlı bir çalışma ile belediyenin resmi internet adresine konuya ilişkin başvuru kısmını ekledi. Konya Büyükşehir Belediyesi internet adresi üzerinden "Eğitim Destekleri" kısmından başvuru yapılabiliyor.