Meta çatı şirketi altında hizmetlerini sürdüren whatsApp yeni özelliklerini duyurmaya devam ediyor. Uzun yıllardır hayatımızda olan ve pek çok farklı özelliğe sahip olması ve ücretsiz olması ile öne çıkan en stabil mesajlaşma uygulaması WhatsApp tarafından geliştirilen bu yeni özellik ile kullanıcılar için artık kötü haber gelmiş oldu.

Amazon, Hepsiburada ve diğer pek çok platform tarafından hazırlanan Premium sürümleri ile kullanıcılar belirli bir ücret ödemeke koşuluyla uygulamada daha çok özellikten kolaylıkla faydalanabiliyor.

Son olarak bu uygulamalar arasına neredeyse her akıllı telefon sahibinin kullanmakta olduğu WhatsApp uygulaması da eklendi. WhatsApp'ın yeni uygulaması olacak olan WhatsApp Premium ile kullanıcılar ücretli olarak WhatsApp kullanabilecekler.

WhatsApp Premium Nedir, Üyelik Ücreti Kaç TL?

Türkiye'de de oldukça büyük bir pazar payına sahip olan WhatsApp'ın bu yeni özelliği her kullanıcı için sunulacak bir özellik değil. Şu an için yalnızca Beta olarak görüldüğü iddia edilen WhatsApp Premium özelliğinin işletmeler tarafından kullanılan WhatsApp sürümleri için geçerli olacağı bildirildi.

Her ülke için ayrı bir fiyatlandırma uygulaması yapılacak olan WhatsApp Premium'un üyelik ücretlerine ilişkin henüz bir açıklama bulunmuyor. WhatsApp Premium adı altında sunulacak olan bu yeni özellik ile işletme hesapları 10 adet cihaza kadar erişim sağlayarak müşterilerine ve olası müşterilerine mesaj atabilecekler.

WhatsApp'ın bu yeni özelliğinin şu anda beta aşamasında olmasının duyurulması ile birlikte pek çok kullanıcı da özelliğin ne zaman aktif olacağını arama motorlarında ve sosyal medya platformlarında sıkı bir şekilde aratmaya başladı. Ancak işbu ücretli özelliğin ne zaman kullanıma açılacağına ilişkin henüz resmi bir açıklama bulunmuyor.

Gençlerin gözü kulağı bu haberde! İşte vergisiz telefon vaadinin kapsayacağı modeller Gençlerin gözü kulağı bu haberde! İşte vergisiz telefon vaadinin kapsayacağı modeller

Özelliğin ilerleen haftalar içerisinde işletme hesapları için ilk olarak iOS daha sonra ise Android tabanlı ve diğer işletim sistemlerine sahip akıllı tleefon modellerinde kullanıma açılması bekleniyor.