Son Dakika: Bitcoin'e Beklenen Onay Geldi! Bitcoin ETF Tarihi Açıklandı

Kripto para dünyasında uzun bir süredir merak edilen Bitcoin ETF konusunda önemli bir gelişme yaşandı. ProShares Bitcoin vadeli işlemleri ETF'sinin bu hafta lansmanı onaylandı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Haber Kredi - Serhat KARAMAN

Bloomberg Terminal Twitter hesabının paylaştığı son dakika haberi, kripto para yatırımcıları kadar finansal piyasaları da yakından ilgilendiriyor. Özellikle kripto para basınında büyük ses getiren haberde, 19 Ekim Salı günü ProShares’in BITO koduyla uzun zamandır beklenen ilk Bitcoin vadeli ETF’sini başlatacağı açıklandı.

Bitcoin ETF’si Onaylandı, Gözler Fiyata Çevrildi

Bitcoin ve kripto para yatırımcılarının merakla beklediği gelişmeler nihayet gündeme geldi. ProShares tarafından başlatılacağı açıklanan Bitcoin ETF’sinin verileri The NYT tarafından doğrulandı. Buna göre şirket, Bitcoin vadeli işlemlerini tutacak, fakat BTC’nin kendisini tutmayacak.

Bitcoin ETF’nin lansmanı, Gary Gensler tarafından yönetilen SEC tarafından yapılan 75 günlük bir incelemenin ardından nihayet başlayacak. Geçtiğimiz haftadan beri yeni onay alabileceği konuşulan ETF şimdi doğrulandı. Lider kripto para birimi Bitcoin, bu ETF lansmanının beklentisiyle yükselirken gözler yeni rekor denemesine çevrildi.

Bitcoin Fiyatı Rekor Kıracak Mı?

Uzun bir süredir piyasada beklentilerin fiyatlandığı Bitcoin ETF’si konusunda Cuma günü 62.944 dolara kadar yükselen Bitcoin fiyatı yatırımcılarını sevindirdi. Bu hamlesiyle yarım yılın en yüksek seviyesine ulaşmayı başaran Bitcoin, bugün erken saatlerde biraz daha düşük seviyelerden işleme başladı.

Bitcoin, piyasadaki olumlu havayı da arkasına alarak Nisan ayında kırdığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.895 dolara doğru yaklaşıyor. En büyük kripto para biriminin Bitcoin ETF onayının ve yarın resmen başlatılmasının ardından yeni bir rekor denemesi yapması bekleniyor.

Bitcoin ETF’lerinin Arkası Gelebilir

CNBC kanalında kripto para haberleri sunan Jim Cramer, bu hafta dört Bitcoin ETF’sinin SEC onayı almasının beklendiğini belirtti. Topluluğun yakından takip ettiği ünlü isimlerden olan Jim Cramer, bunlardan en az birine olumlu karar verilirse, Bitcoin’in muhtemelen “gerçek bir zirve” yapacağını düşünüyor. Lansman gerçekleşirse Jim Cramer, Ethereum varlıklarının yarısını bile bozdurabileceğini belirterek yatırımcıları heyecanlandırmayı başardı.

HABERİ PAYLAŞ:
HABER KREDİ EDİTÖRÜNDEN