Son zamanların en popüler konularından olan ve gündemin üst sıralarında yer alan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığı ile verilen destek paketleri ile ilgili yeni gelişmeler herkes tarafından takip ediliyor. 

Çok sayıda vatandaşı etkileyen ve oldukça büyük bir öneme sahip olan destek ödemeleri kapsamında yaşanan yeni gelişme ve açıklamalar kapsamında vatandaşların alacağı tutarlar ile ilgili yeni gelişmeler de sıklıkla duyuruluyor.

Yeni gelen bilgiler kapsamında vatandaşlara verilen destek tutarlarının 2 bin 500 TL'ye ulaştığı bildirildi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen bilgiler kapsamında vatandaşlara ödenen ve ödenecek olan destek tutarlarının 2 bin 500 TL tutarına ulaştığı ve ödemelerin hız kesmeden yapıldığı müjdesi verildi. 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilmekte olan destek paketleri kapsamında vatandaşların temel ihtiyaçlarının karşılanması ve geçim sıkıntılarının biraz daha hafifletmesi hedefleniyor. Yeni gelen destek programları kapsamında vatandaşlara yapılacak olan ödemelere ilişkin Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından açıklamalar yapıldı.

Bakan Yanık tarafından yapılan açıklamada “Yardım tutarımız 900 ile 2.500 lira arasında olacak şekilde artırdık. Sağlık raporu bulunan kronik hastaların veya hayatlarını cihaza bağlı sürdüren vatandaşlara yüzde 5 fazla ödeme yapacağız. Vatandaşlarımızın başvurusu sırasında hastalığına dair raporunu sisteme işlemesi gerek” ifadelerine yer verildi.

Öte yandan bakan Yanık tarafından diğer destek paketleri ile ilgili açıklamalar da peş peşe geldi. Gelen açıklamalar doğrultusunda “1-2 kişilik hanelerde 75 kilovatsaat 108 TL, 3 kişilik hanelerde 100 kilovatsaat 144 TL, 4 kişilik hanelerde 125 kilovatsaat 180 TL ve 5 ve üzeri nüfusa sahip hanelere 150 kilovatsaat 216 TL karşılığı elektrik tüketim desteği sağlayacağız.”  ifadeleri dikkat çekti.

Garanti Bankası duyurdu müşterilerine 1000 TL verecek! Son gün 31 Mart Garanti Bankası duyurdu müşterilerine 1000 TL verecek! Son gün 31 Mart

Bakan Yanık tarafından açıklanmış olan bir diğer konu ise çocuk destek bileşeni oldu. Bu kapsamda 1 ila 2 arası çocuk sahibi ailelere 350 TL, 3 çocuklu ailelere 450 TL, 4 çocuk için 550 TL, 5 ve daha fazla çocuk sahibi aileler için ise 650 TL tutarında ödeme yapılacağı bildirildi.