Tüm dünyada Merkez Bankaları büyük bir hızla altın alımı yapmaya başlarken Türkiye'nin altın ithalatı rakamı da Eylül ayında son 2 senenin zirvesine tırmanarak 3,1 milyar dolara yükseldi. Darphane tarafından yapılan altın üretimi de rekor seviyeye yükselirken ekonomistler ise tüm işaretlerin yeni ralli göstergesi olduğu konusunda hemfikir oldu. 

İstanbul Mücevherciler Kuyumcular ve Sarraflar Derneği Başkan Yardımcısı, Para ve Altın Piyasaları Uzmanı Mehmet Ali Yıldırımtürk yaptığı açıklamasında vatandaşların enflasyondan korunmak için yeniden altın alımına yöneldiğini belirterek talebin üretimi de arttırdığını söyledi. Yıldırımtürk yaptığı açıklamasında vatandaşların altın fiyatlarında yaşanan her düşüşü alım fırsatı olarak gördüklerini belirterek düşüşlerin bu nedenle kısa sürdüğünü değerlendirdi. 

İSLAM MEMİŞ SON ALTIN YORUMU: ÜLKELER VE MERKEZ BANKALARI ALTIN TOPLUYOR, ALTIN FİYATLARI STOK YÜKSELİŞİNDE! 

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş yaptığı son yorumunda “Dolar değer kaybedecek. Gram altın, gümüş Kasım ortasına kadar rekor üstüne rekor kıracak" diyerek hem dolar kuru hem de altın fiyatları için yeni önrgörülerini duyurdu. İslam Memiş yapılan hızlı faiz artışları nedeni ile peş peşe uyarılar alan FED'in acil toplantı yapacağını belirterek "“Kasım ayının ortalarında 1.200-1.280 lira arası bir seviye göreceğiz. Yıl sonu ile ilgili 1.400 lira öngörümde bir değişiklik yok. Fed acil toplantı yapıyor. Kendisine yeni bir süreç belirlemeye çalışıyor" diyerek dolar kurunun düşeceğini gram altın fiyatının ise yükseleceğini tahmin etti. 

islam memiş altın yorumu

SELÇUK GEÇER SON DOLAR VE ALTIN YORUMU: DOLARI ARTIK TUTAMAZLAR! 

Ekonomist Selçuk Geçer ise dolar kuru ve altın fiyatları için yaptığı tahminlerinde yine rekor rakamlar açıklarken doların ilk etapta 19 TL ardından ise 30 TL barajını aşacağını iddia ederek 2022 yıl sonu gram altın tahimini için bir kere daha 1.500 TL üzerini işaret etti. 

6 ekim altın fyiatları

ALTIN FİYATLARINDA SON DURUM NE, GRAM VE ÇEYREK ALTININ FİYATI BUGÜN KAÇ TL OLDU?

Yoğun kar satışı baskısına rağmen 1700 dolar üzerinde tutunmayı başaran ons altının fiyatı iç piyasada gram altına da destek oldu. Gram altının fiyatı 1.025 TL ve çeyrek altının fiyatı ise 1.693 TL olarak işlem görmeye devam ediyor. 

İslam Memiş altın ve dolar için dikkat çeken uyarıda bulundu! Yaz ayında getirisi çok olacak İslam Memiş altın ve dolar için dikkat çeken uyarıda bulundu! Yaz ayında getirisi çok olacak

NOT: Burada yer alan bilgiler ismi geçen kişiler tarafında yapılan açıklamalardan derlenmiş olup haberkredi.net tarafından yatırım tavsiyesi verilmemiştir.