Kış ayları ülke genelinde pek çok ilde artık başladı. İç Anadolu ve Doğu illerinde başlayan ısı düşüşleri nedeniyle vatandaşlar kışlık sezonunu açtı. Pek çok marka ise kış sezonunun başlamış olması sebebiyle askılardaki ve raflardaki ürünlerini revize etmeye başladı. Fiyatların henüz gelecek olan zamlardan etkilenmemiş hali ile artmış olması gelecek olan zamlar hakkında endişeye neden oldu. 

Yeni sezon kışlık ürünlerin gelmesi ile birlikte çok sayıda vatandaş da yeni sezon ürünlerini incelemeye başladı. İddialı parçaların fiyatları da modelleri kadar iddialı olması ile dikkat çekti. Yeni gelen zamlar ile birlikte çok sayıda vatandaş bu yıl kışlık almakta zorluk çekeceğini belirtti. 

Sosyal medya platformlarında hazır giyim mağazalarının fiyatlarını paylaşan bazı büyük kitle sahibi hesaplar ise bu fiyatların yüksek olduğunu ancak kışlık alışverişi yapacak olan vatandaşların acele etmesi gerektiğini, fiyatların daha da artacağını öne sürdü. Fiyatlarda yaşanan yüzde 100'lük artış nedeniyle pek çok vatandaş alım yapmak istese de büyük zorluklar yaşayacaklarını belirtti.

SON DAKİKA: Dezenformasyon yasası meclisten geçti! SON DAKİKA: Dezenformasyon yasası meclisten geçti!

ZAM HAKKINDA AÇIKLAMA GELDİ!

Konu ile ilgili açıklama yapan BMD Başkanı Sinan Öncel, “Haziran ayı verilerine göre, ÜFE ve TÜFE arasında 60 puan fark bulunuyor. Firmalar bu maliyetleri önümüzdeki aylarda bir şekilde fiyatlara yansıtmak durumunda kalacak. Kış sezonu ürünlerinde yıllık bazda yüzde 100'e varan fiyat artışları şaşırtıcı olmayacak. Ekimden sonrası için bir tahminde bulunmak için henüz erken olmakla birlikte hem sektör hem de tüketici açısından kış sezonunun zorlu geçeceğini söyleyebiliriz” ifadelerini kullandı. 

MAĞAZALARA YANSIYAMA BAŞLADI! 

Bu sene kış ürünleri raflara gelmeye yavaş yavaş gelmeye başlamışken geçen seneki fiyatlar ile bu seneki fiyatlar görülmeye şimdiden başladı. Geçen sene 150 TL olan ürünlerin bu sene 400 TL'den başlaması şimdiden sosyal medyada da tepkilere yol açarak paylaşmaya başladı. Fiyatların bu sene bu derece artması vatandaşların kışlık alışverişi yapma konusunda endişelerinin artmasına yol açtı. Henüz gelecek olan zam uygulanmamışken fiyatların artış göstermesi ile birlikte yeni fiyatların nasıl olacağı ve vatandaşların nasıl bir tepki vereceği de merak edilenler arasına girdi.