SMS İle 40 Bin TL Sıfır Faizli Kredi! Fibabank Çıldırdı! Müthiş Alışveriş Kredisi!

Alışveriş fırsatlarında yeni bir dönem başlıyor. İki büyük şirket anlaştı. Kredilerde faiz sıfırlandı.

Kredi 06.10.2021 - 10:11 06.10.2021 - 10:11 Göksel Sarı

Fibabanka ve Carrefoursa anlaştı. Bu anlaşmaya göre elektronik cihaz alışverişlerinde yaşanan  sıkıntılar ortadan kaldırılıyor. Son yıllarda artan cep telefonu, tablet ve bilgisayar gibi cihazların fiyatları artık bütçeleri sarsmaya başladı. Bu cihazları almak isteyen tüketiciler bankalardan ihtiyaç kredisi kullanmadan bu cihazlara neredeyse sahip olamaz hale geldi. Özellikle dar gelirli ve orta gelirli vatandaşları zorlayan fiyatlar için bankalar başvurular devam ediyor.

Fibabanka’dan 40 Bin TL Elektronik Kredi!

Elektronik cihazların alımında kredi kullanmak isteyen kişilerin karşısına çıkan bankaların kredi faiz oranları hayal kırıklığına sebep oluyor. Yüksek faiz ile elektronik cihazlara kredi imkanı sağlayan bankalar vatandaşların elini kolunu bağlıyor. Fakat bu duruma bir çözüm üretildi. Elektronik cihazları satan Carrefoursa ve elektronik cihazlara kredi sağlayan Fibabank,  bu kredilerde faiz oranını sıfırladı. Bu durum ile beraber Carrefoursa’dan  yapılacak cep telefonu, tablet, bilgisayar gibi teknolojik aletlerin ödemelerinde Fİbabanka da 40 bin liraya kadar kredi kullanılabilecek.

SMS İle Başvur, Alışverişe Başla

18 ay vadeye kadar kullanılan krediler için bazı şartlar bulunmakta. Krediyi kullanmak isteyenlerin öncelikle Fibabanka’nın müşterisi olması gerekiyor. Daha sonra yapılan alışverişin Carrefoursa’dan yapılması lazım. Ardından dilediğiniz elektronik cihaza uygun kredi ile sahip olabilirsiniz. Başvuruların SMS yolu ile yapıldığı kredi için, CSA yazıp boşluk bıraktıktan sonra, TC kimlik numaranızı 3422’ye göndermeniz yeterli. SMS ile onay aldıktan sonra herhangi bir Carrefour mağazasına giderek dilediğiniz elektronik ürünü alabilirsiniz.

Vade Seçenekleri ve Kredi Miktarları

Carrefoursa elektronik kredisinin avantajlarından birisi ise 400 lira ile 40 bin lira arasında kredi kullanılmasına imkan vermesi Kredi tahsis ücretinin uygulanmadığı kredi ile 3500 liraya kadar olan cep telefonu alımlarında 12 ay taksit imkanı bulunuyor. 3500 lira ve üzerindeki fiyatlar için ise son düzenlemeler ile vade sayısı 3’e düşürülmüş durumda. Bilgisayar ve tablet alımlarında ise 6 aya kadar vade imkanı sunulmakta.