Şimdi Çekilen Kredi Seneye Ödenecek! Özel Faiz Oranı İle 100 Bin Lira Kredi Verecek! Bomba Gibi Kredi İş Bankası’nda!

İhtiyaç kredilerine talep artıyor. Bankalar bu talebe cevap vermeye başladı.

Kredi 11.10.2021 - 09:59 11.10.2021 - 09:59 Göksel Sarı

ihtiyaç kredisi kullanmak isteyenlerin sayısı her geçen gün artarken, bankalara yapılan kredi başvurularının reddedilme oranları da artıyor. Bunun nedeni ise daha önceden bankalara olan borçların aksatılması olarak belirtiliyor. Bu durumu aşmak ve kolay bir şekilde kredi kullanmak isteyenler için ise, kredi kullanım şartlarını esneten İş Bankası bulunmaz bir fırsat yarattı.

100 Bin Liraya Kadar Kredi

En avantajlı ihtiyaç kredilerinden birisi olan İş Bankası bireysel tüketici kredisine her geçen gün olan ilgi de artıyor. Bankadan yapılan açıklama ile, nakit sıkıntısı yaşayan tüketiciler için 100 bin liraya kadar ihtiyaç kredisi kullanımına izin verileceği duyuruldu. 50 bin liraya kadar olan krediler için 36  ay vade uygulanırken, 50 bin lira ve üzerinde olan kredi tutarlarına ise 24 ay vade imkanı tanındı. Ayrıca verilecek krediler için uygun faiz oranları uygulama sözü veren banka, bu faiz oranlarını kredi başvuruna bulunann kişinin kişisel  kredi puanına ve bankanın kredi verme politikasına uygun şekilde belirlemekte. İş Bankasından nakit ihtiyaçlarını finanse etmek isteyen vatandaşlar için başvuru seçenekleri de çeşitlendirildi.

Krediye Başvuru Şekli

Kredilere başvuru yapacak olanlar için, SMS, İş Bankası mobil bankacılık uygulaması, internet şubesi ve bankanın fiziki şubelerinden başvurular yapılabiliyor. Yapılan başvurular değerlendirme sürecinden onay aldıktan sonra verilecek olan krediler için bir avantaj daha sunan banka, ilk taksit geri ödeme tutarını 3 ay boyunca erteleyebiliyor. Böylece bu yıl çekilen kredinin ilk taksiti Ocak ayına kadar ertelenmiş oluyor.

Örnek Geri Ödeme

Banka faiz oranını genel olarak kişisel belirlese de, kullanılacak krediler genel olarak 1.60 seviyelerinde aylık faiz uygulaması yapıldığı görülüyor. bu durumda 25 bin lira tutarındaki bir ihtiyaç kredisini yüzde 1.60 faiz oranı ile 36 ay vadeli olarak kullanmak isteyen bir tüketicinin aylık geri ödeme taksit tutarı 968 liraya denk gelmekte.