Sigaralara Ekim Ayında Zam Geldi! Hangi Sigaralara Zam yapıldı? Sigara Fiyatları 2021

Son dakika! Sigaralara uzun süredir konuşulan zam geldi. Hangi tütün ürünlerine ne kadar zam yapıldı?

Ekonomi 04.10.2021 - 12:03 04.10.2021 - 12:03 Göksel Sarı

Sigara ve tütün ürünlerine sosyal medyada uzun süredir konuşulan sigara zammı bugün açıklandı. Zararlı olmasına karşın ülkemizde yaygın olarak kullanılan ürün, artık daha çok cepleri yakacak. Sigara kullanan kişilerin sıklıkla merak ettiği ve araştırdığı zam oranları açıklandı. 4 Ekim Pazartesi’den geçerli olacak olan zammı Tekel Bayiler Birliği başkanı açıkladı.

Alınan karar ile berabe ÖTV vergisi ve bazı diğer kalem vergiler yeniden düzenlenirken sosyal medya üzerinde bir çok kullanıcının sigara zamları iddiaları gerçek oldu. zararlı alışkanlığı bitirme mücadelesi kapsamında devlet tarafından yıllardır zamlanan tütün ürünlerine bu kez sigara üretici firma tarafından zam yapıldı. Philip Morris grubu sigaralarında birer liralık artış kaydedildi.

Sigara tüketicileri hangi sigaralara ne kadarlık artış olduğunu merak etmeye başladı.Yayınlanan liste ile Philip Morris grubuna gelen zam oranı ve güncel fiyatlarda belli oldu. Bu durumda işte güncel sigara fiyatları:

Philip Morris Grubu

●      Marlboro Edge 17 TL

●      Marlboro Touch 1 8TL

●      Marlboro 19 TL

●      Parliament 19.50 TL

●      Parliament Midnight Blue 18.50 TL

●      Muratti 17 TL

●      Mratti Blu 16 TL

●      Lark 16 TL

●      Chesterfield 15.50  TL

●      Chesterfield  Mode 15.50 TL

●      L&M 15.50 TL

JTI Grubu

●      Winston Slender 15 TL

●      Winston Deep Blue & Dark blue 15 TL

●      Winston 16 TL

●      Camel Slender 14.5 TL

●      Camel Rework 15 TL

●      Camel 15 TL

British American Tobacco Grubu

●      Kent 15 TL

●      Kent D-Range 15 TL

●      Kent Switch 16  TL

Yapılan bu zamlar ile beraber son 3 yıl içerisinde sigara ve tütün mamullerine yapılan zam oranı yüzde 100’e yaklaşmış durumda. Zamlardan sonra kaçak sigara kullanımı ve tütün kullanımında artış kaydedildiğini bildiren yetkililer , bu durumun önüne geçecek yasal düzenlemeler için de hazırlıkların yapıldığını belirtiyor. Sağlığa ciddi zararları bulunan tütün ürünlerininn kullanılmaması tavsiye ediliyor.