Sıfır Faizli 100 Bin Lira Kredi için Geri Sayım Başladı! Faizsiz Kredi Başvuruları için E Devletten Başvuru Yapılabilecek

KOSGEB tarafından verilecek kredi ile birlikte faizsiz kredi almak mümkün olacak. Faizsiz kolay ödeme seçenekleri bulunan kredi için geri sayım başladı. İşte detaylar...

Kredi 27.01.2022 - 19:20 27.01.2022 - 19:20 Serhat Karaman

Pek çok vatandaş faizsiz kredi için araştırma yapıyor. Faizsiz kredi desteği ise devlet destekli olarak yapılıyor. Faizsiz kredi fırsatı için KOSGEB son zamanlarda harekete geçti. 100 bin liraya kadar sıfır faizli olarak kredi verilecek. Krediler ise 24 ay vadeli olarak verilecek. 

Devlet destekli olarak verilen krediler işini büyütmek isteyen ve istihdam sağlamak isteyen kişiler için büyük bir fırsat olarak değerlendiriliyor. Özellikle pandamı döneminde pek çok mikro ve küçük işletme maddi açıdan ciddi zararlar görmüş, pek çoğu kapanmıştı. Ayakta kalanlar ise varlıklarını sürdürebilmek için oldukça zorlandılar. Bunun ardından KOSGEB destekli krediler gündeme gelmeye başladılar. 

İŞİNİ BÜYÜTMEK İSTEYENLERE FAİZSİZ 100 BİN LİRA VERİLECEK 

Mikro ve küçük işletmeler için istihdam sayısını da artırmak amacıyla 100 bin liraya kadar faizsiz kredi ödemesi yapılacak. Pek çok ilde işletmelerin faizsiz kredilerden yararlanmaya başladıkları belirlendi. Bu süreçte işletmelerin alacakları bir çalışan sonrasında istihdamı sağlamaları halinde bir kişi için 100 bin lira kredi alabilecekler. Tüm desteklerin kişi bazlı olarak yapılmasına karar verildi. 

FAİZSİZ KREDİ BAŞVURUSU İÇİN GERİ SAYI BAŞLADI

Faizsiz kredi desteği için başvurular e devlet üzerinden yapılacak. Böylece uygun şartları taşıyan kişilere anında destek verilecek. Başvuru oranlarının düşük olmasının ardından yetkililer şartları yeniden gündeme taşıdılar. E devlet üzerinden yapılacak başvurular için ise son tarih 31 Mart 2022 olarak açıklandı. 

2019 yılında verilen desteklerin miktarı ise kişi bazlı olarak 75 bin lira olarak açıklanmıştı. 2022 yılı ile birlikte verilen istihdam desteklerinin miktarının da artmasına karar verildi. İşletmeye alınacak olan kişilerin ise şartları sağlaması için öncelikli olarak yeni mezun ve genç işsiz olması gerekiyor. Bununla birlikte aileden olabilecek olan kişilerin destek kapsamına girmedikleri açıklandı. İki yıl geri ödemesiz olan kredi sonrasında eşit taksitlerle ödenebilecek. Herhangi bir faiz alınmayacağının altı çizildi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@