Milyonlarca kişiyi ilgilendiren o açıklama emeklilere SGK tarafından yapıldı. Son dönemde gündemde en çok konuşulan konular arasında emekli promosyonları yer alırken SGK'dan milyonlarca emekliyi ilgilendiren açıklama geldi. Son dakika promosyon açıklamasında bulunan SGK emeklilerin dikkatini üzerine çekerken ödeyeceği promosyon miktarı oldukça merak edildi. 

Sermayesiz e-ticaret nasıl yapılır? İnternetten tişört tasarlayıp satarak para kazanmanın yolları neler? Sermayesiz e-ticaret nasıl yapılır? İnternetten tişört tasarlayıp satarak para kazanmanın yolları neler?

Ememkli maaşı olan emeklilere SGK tarafından yapılan açıklama milyonları yakından ilgilendirirken son dönemlerde en çok konuşulan konular arasında eemkli promosyonları yer alıyor. Bankaların emekli maaşını taşıyan emekli müşterileri için sağladığı promosyon ücreti, fırsat ve kampanyaların ardından şimdi de SGK'dan açıklama geldi. Milyonlarca emekliye ödenmesi beklenen promosyon ödemeleri SGK tarafından netleşirken emekliler merakla açıklamaları bekledi. 

SGK'DAN PROMOSYON MÜJDESİ!

Emeklilerin bankalardan alacağı promosyon ücretinin kesinleşme tarihi 1 Kasım 2022 olurken bankaların da bu süreçte ödeyeceği promosyon rakamlarında güncelleme yapılacağı açıklaması geldi. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından yapılan açıklama şu şekilde yer aldı;

"Bankalar tarafından promosyon ödenebilmesi için emekli ve hak sahiplerinin talepte bulunmaları ve aylıklarını 3 yıl süre ile bankadan alacaklarına ilişkin taahhütname imzalamaları gerekmektedir" ifadelerine yer verildi. Bu açıklamaya göre netleşen promosyon ödemelerinin ardından emekliler promosyon ödemelerinin ne kadar olacağını merak etmeye başladı. 

BANKA PROMOSYONLARI NETLİK KAZANDI!

SGK tarafından yapılan açıklama ile birlikte emeklilere yapılacak ödeme tutarı netlik kazanırken 3500 TL’ye kadar olanlara 3.000 TL, 3500 TL – 7.500.-TL arası olanlara 3.500 TL, 7500 TL – 10.000 TL arası olanlara 4.500 TL, 10.000 TL’den fazla olanlara 5.000 TL promosyon ücreti verileceği açıklandı. 

Emeklilerin kamu bankalarından aldıkları maaş doğrultusunda promosyon alabilecekleri bu karar 1 Kasım 2022 tarihi itibariyle yürülüğe girecek.