SGK'da Eksik Primi Olanlar İçin Emeklilik Yolu Açıldı! Halkbank Destek Verecek!

SSK ve Bağ Kur kapsamında emeklilik için primleri eksik olan vatandaşlar için Halkbank'tan yeni destek…

Kredi 25.11.2021 - 19:56 25.11.2021 - 19:56 Serhat Karaman

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) kapsamında SSK (4/A) veya Bağ Kur (4/B) kapsamında prim borçları nedeniyle emeklilik hakkı elde edemeyen kişiler için, Türkiye’nin önde gelen kamu bankasından devlet destekli SGK Emeklilik Kredisi fırsatı sunulmaya başladı. Emekli olma fırsatının yeniden yakalanmasını sağlayan emeklilik kredisi ile vatandaşların eksik kalan prim borçlarını uygun finansman desteği ile gerçekleştirmeleri sağlanacak. Prim borçlarını ödeyerek emekli olmak isteyen vatandaşlar aynı zamanda gerekli şartları sağlamaları halinde SGK üzerinde yer alan bu borçlarının yapılandırılmasını da talep edebilecek. SGK’ya başvurular sonrasında yapılandırma onayı alan kişiler, Halkbank SGK Emeklilik Kredisi fırsatından yararlanarak uygun ödeme koşulları ile tüm prim borçlarını kapatabilir ve rahatlıkla emeklilik için fırsat yakalayabilir. Prim borcu olanlar için emeklilik yolunu açan kampanyaya tüm vatandaşların başvurularını yapması mümkündür.

Halkbank SGK Emeklilik Kredi Paketi

SGK prim borçlularının emeklilik yolunu açan yepyeni bir kampanyaya imza atan Halkbank, SGK prim borcu olan SSK ve Bağ Kur’lular için cazip ödeme seçeneklerine sahip, düşük faizli ve uzun vadeli kredi desteği sağlıyor. Emekli olmak isteyenler için yeni finansman paketinin duyurusunu yapan Halkbank, %1,55’den başlayan faiz oranları ile prim borcunu rahat rahat ödemek isteyenlere fırsatlar sunmaya devam ediyor.

4/A ve 4/B kapsamında yer alan emekliler tarafından kullanılabilecek kredi kapsamında, prim borcunu ayrıca SGK ile yapılandırmayı başaran vatandaşların çok daha avantajlı oranlar ile Halkbank kredisinden yararlanması sağlanabilecek.

Halkbank’tan 3 Ay Ödemesiz SGK Kredisi

Emeklilik hayallerini prim borçları nedeniyle ertelemek zorunda kalan milyonlarca kişinin Halkbank kredi paketi ile bu hayallerine kavuşmaları sağlanıyor. Düşük faiz oranları ile sunulan SGK Emeklilik Kredisi kampanyası kapsamında ayrıca kredi talep eden vatandaşlar için 3 aya kadar ödemesiz olarak kredi sağlanabilecek.

Ödeme koşullarını gelir durumuna göre kendileri belirleyebilecek kredi kapsamında, aylık eşit veya 3 ayda bir eşit taksitli olmak üzere uygun ödeme seçeneklerinin değerlendirilmesi de mümkündür. 5510 sayılı kanun kapsamında 4/A ve 4/B prim borçlularının emeklilik için SGK Emeklilik Kredisi kullanarak borçlarını kapatmaları ve emekli olmaları sağlanması hedefleniyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@