Son günlerin en çok konuşulan ve sıkı takip edilen gündem maddeleri arasında yer alan emekliye promosyon konusunda beklenen açıklama dün yapılmıştı. Sosyal Güvenlik Kurumu SGK tarafından belirlenen asgari promosyon ödeme tutarlarına rekor zam gelirken yapılan zamdan sonra bankaların promosyon yarışı da yeni bir boyut kazanmış oldu. 

SGK tarafından açıklanan promosyon rakamları bankaların en düşük ödeyebilecekleri rakam olarak belirlenirken bankalar bu tutarın üzerine emekli kişilerin kendilerini tercih etmelerini sağlamak adına ek promosyon ödemesi koyuyorlardı. SGK tarafından 3 sene önce açıklanan en düşük promosyon rakamı 500 TL olarak ilan edilirken söz konusu rakam 2022 yılında yapılan yeni güncelleme ile bu tutar 3 bin liraya yükseltildi. 

LC Waikiki sıraları bayram öncesini aratmayacak! Ziraat Bankası'ndan giyim alışverişinde yüzde 30 indirim fırsatı LC Waikiki sıraları bayram öncesini aratmayacak! Ziraat Bankası'ndan giyim alışverişinde yüzde 30 indirim fırsatı

SGK'DAN EZBER BOZAN PROMOSYON MÜJDESİ GELDİ DEV ZAM AÇIKLANDI! 

Emeklilere ödenen promosyon konusunda yeni rakamlar peş peşe açıklanırken bankaların yarışına SGK'da katıldı. SGK tarafından yapılan açıklama ile emeklilere bankalar tarafından ödenen en düşük promosyon rakamlarına rekor zam yapıldı.

emekli-promosoyn-rakamları

Yapılan son dakika duyurusu ile;

1.500 TL altında emekli aylığı alanlara 500 TL, 1.500 TL ila 2.500 TL arasında emekli aylığı alanlara 625 TL ve 2 bin 500 TL ve üzerinde emekli aylığı alanlara 750 TL olarak ödenen rakamlar değiştirilmişti. Yeni hesaplama rakamlar baştan aşağı yenilenirken yükselen maaşlar ile parasal sınırlarda da düzenlemeye gidildi. Yeni rakamlar şu şekilde sıralandı;

Emekli maaşı 3 bin 500 TL'ye kadar olan emeklilere 3 bin TL,

Emekli maaşı 3 bin 500 TL ile 7 bin 500 TL arasında olan emeklilere 3 bin 500 TL,

Emekli maaşı 7 bin 500 TL ile 10 bin TL arası olanlara 4 bin 500 TL,

Emekli maaşı 10 bin TL'den fazla olanlara 5.000 TL olacak şekilde promosyon ödemesi yapılacağı ilan edilmişti. 

en yüksek promosyon

BANKALAR ARASINDA EN YÜKSEK PROMOSYON YARIŞI TEKRAR BAŞLAYACAK MI?

Promosyon yarışında bankaların yeni hamleleri beklenirken SGK tarafından rakamın arttırılması ile bankaların elleri de da rahatladı. Özel bankaların yeni promosyon hamleleri ile rakamları arttırabilecekleri belirtilirken kamu bankalarının ise SGK tarafından ilan edilen rakamı ödeyebilecekleri belirtiliyor.