Son yıllarda emekli müşteri sayısında azalma olduğunu fark eden Şekerbank, önlemini vakit kaybetmeden aldı. Emeklilere özel mevduat ve kredi oranlarının yanı sıra maaşını Şekerbank’a taşıyanlara 1.750 TL’ye kadar promosyon ödenmesi kararlaştırıldı.

Şekerbank, her dönem emeklilere değer veren bankalardan biri olarak yıllardır bu çizgisini hiç bozmuyor. Kredi ve mevduat oranlarını belirlerken emeklilere her zaman açık kapı bırakan ve onlara özel oranlar sunan Şekerbank, emekli maaşını Şekerbank’a taşıyacak olan emeklileri de unutmadı. Maaş tutarına göre 1.750 TL’ye varan promosyonlarla dikkatleri üzerine çeken Şekerbank, bu yolla emekli müşteri sayısını önemli oranda artıracağa benziyor.

1.750 TL’ye Varan Promosyon, 3 Ay Ertelemeli Kredi, Ücretsiz EFT ve Havale İmkânı

Maaşını Şekerbank’a taşıyıp 3 yıl başka yere taşımama taahhüdüne göre 1.250 TL ile 1.750 TL arasında promosyon alınabilmekte. Aşağıda listelediğimiz maaş skalasına göre siz de emekli maaşınızı Şekerbank’a aldırarak ne kadar promosyon kazanacağınızı görebilirsiniz.

·         Maaşı 1.499 TL’ye kadar olan emekliler 1.250 TL

·         Maaşı 1.500 TL ile 2.499 TL arasında olan emekliler 1.500 TL

·         2.500 TL üzerinde maaşı olan emekliler de 1.750 TL emekli promosyonu alacaktır.

sekerbank-emekli-promosyon

İlk defa emekli olacak vatandaşlarımız kurumlarına iletecekleri dilekçede banka seçimi olarak Şekerbank’ı tercih ederek doğrudan maaşlarını Şekerbank’a taşıyabilirler. Başka bankalardan ya da PTT aracılığıyla maaş alanlar ise e-devlet üzerinden yapacakları emekli maaşı değişikliği sonrasında emekli maaşlarını Şekerbank’a taşıyabilir ve maaş tutarına göre promosyon hakkı elde edebilirler.

İşlemlerinizi diğer kanallar üzerinden gerçekleştirmekte zorlanıyorsanız sadece güncel kimliğinizi yanınıza alarak en yakın Şekerbank şubesine giderek ek bir gereksinim olmadan maaş taşıma işleminizi birkaç dakika içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

Şekerbank, emekli maaş müşterilerine 3 ay ertelemeli ve uygun faiz oranlı kredi hizmeti sunmaktan da geri kalmıyor. Ayrıca EFT ve havale işlemlerinizi sınırsız olarak ücretsiz şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Emeklilerin çoğu, maaşını eski usulle bankaya giderek almaktan büyük keyif alıyor. Onları bu keyiften alıkoymamak adına emekli maaş müşterilerine şubede işlem önceliği hizmeti sunan Şekerbank, bu özelliğiyle de büyük alkış almakta.

Maaşını almak için şubeye gitmeye imkânı olmayan emeklilere özel hazırlanan ve herkes tarafından beğeniyle karşılanan bir diğer hizmet ise eve teslim uygulaması. Maaşını çekemeyen emeklilerin maaşları, Şekerbank tarafından müşterilerin istediği adrese teslim edilmekte ve emekliler için büyük külfet olan bu durumun etkileri sıfıra indirilebilmekte. Emekliler için ayrıcalıklarla dolu bir banka olan Şekerbank, önümüzdeki yıllarda emeklilere özel çalışmalarına hız vereceğe benziyor.