Şekerbank Kira Ödmekten Bıkanları Ev Sahibi Yapıyor! Uzun Vade ve Uygun Faiz ile Konut Kredisi!

Konut kredisi kampanyaları devam ediyor. Uygun vade ile ev sahibi olmak için yapılması gerekenler neler?

Kredi 25.09.2021 - 11:30 25.09.2021 - 11:30 Serhat Karaman

Ev sahibi olmak hemen hemen bütün vatandaşların hayali olmuş durumda. Hem artan konut fiyatları hem de kira ücretlerinin pandemi koşullarında daha da artması ile kira ödeme derdinden sıkılan vatandaşlar konut sahibi olmak için gün sayıyor. Artan konut fiyatları nedeni ile ev sahibi olmamın da zorlaştığı şu günlerde vatandaşlar bu duruma bir çare aramaya başladı.

Uygun Faiz ve Uzun Vade

Elinde bir miktar nakidi olan vatandaşlar üzerine biraz daha koyarak bir ev sahibi olmak istiyor. Aynı şekilde bir birikimi olmasa daha artık kira derdinden sıkılanlar ev sahibi olmak için bazı yollar denemeye devam ediyor.En sık başvurulan yöntem ise bankaların düzenlediği konut kredisi kampanyaları. En uygun vade ve faiz oranı için takipte olan vatandaş bankların kapısını aşındırmış durumda.

Şekerbank Konut Kredisi

İşte vatandaşın konut kredisi talebine karşılık veren bankalardan birisi de Şekerbank. Düzenlediği uygun vadeli kabul edilebilir faiz oranı ile konut kredisi kullanmak isteyenlerin yoğun olarak ilgi gösterdiği kredi kampanyası Şekerbank resmi internet sitesinden duyuruldu. Yapılan duyuruda kredinin vade süresi ve belirlenen faiz oranı ile kredi detayları yer alıyor.

Şekerbank düzenlediği konut kredisi kampanyası ile 120 aya kadar vade seçeneği sunuyor.

Kredi kullanım şartları ve kredi özelliklerinin detaylandıran banka, faiz oranını, alınacak konutun fiyatı, kişisel kredi notunu ve vade sayısı oranında başvurulara özel olarak belirliyor. Kredinin diğer özellikleri ise şu şekilde:

Kredinin Diğer Detayları

●Kredinizi sabir faizli olarak dilersenit eşit taksitler halinde, dilerseniz artan taksitli veya esnek ödeme planı ile yapabilirsiniz.

●10 yıla kadar vade seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

●Satın alınacak konutun Ekspertiz değeri; 500 bin TL üzeri ise yüzde 80 oranında, 500 bin TL altında ise yüzde 90 oranında kredi kullanım imkanınından yararlanabilirsiniz.

●Satın alınacak evin kredi ödeme süresince ipotek edilmesi ile kefil şartı aranmamaktadır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@