Maden ocağı patlaması son dakika: Bartın Valisi açıkladı, göçük altında kaç maden işçisi mahsur kaldı? Maden ocağı patlaması son dakika: Bartın Valisi açıkladı, göçük altında kaç maden işçisi mahsur kaldı?

Pençe-Kilit bölgesinde düzenlenen operasyonda şehit düşen Yusuf Ataş'ın vasiyetini söylediği o video ortaya çıktı. Vasiyetini arkadaşlarının yanında açık açık dile getiren Yusuf Ataş'ın videosunu izleyenler gözyaşlarına engel olamadı. Kuzey Irak'ta yürütülen harekatta şehit düşen Yusuf Ataş olacakları önceden hissetmişcesine çektiği vasiyet videosuyla gündeme geldi. İzleyenlerin yüreğini dağlayan o video gündem oldu. 

 Pençe Kilit Operasyonu'nda bölücü örgüt mensubu teröristlerin açtığı ateş sonucunda yaralanan ve yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtulamayan Piyade Astsubay Yusuf Ataş şehit oldu. Şehit Yusuf Aktaş'ın ölüm haberinin ardından sosyal medyada gündeme gelen vasiyet videosu sonrasında milyonlarca kişi LÖSEV'e bağış yapıyor. 

ŞEHİT YUSUF AKTAŞ KİMDİR?

Pençe-Kilit bölgesinde düzenlenen operasyonda şehit düşen Yusuf Ataş'ın vasiyetini söylediği o video görenleri gözyaşlarına boğdu. Milyonlarca kişi şehit Yusuf Ataş'ın vasiyetini gerçekleştirmek için harekete geçerken Yusuf Ataş'ın olacakları önceden hissediyormuş gib çektiği videoda "Hayatta en çok arzu ettiğim kız çocuğumun olması. Ben ölürsem Lösemili bir çocuğun tüm masraflarını karşılayın, anamın babamın elini öpün" cümlesi yürekleri dağladı. 

yusuf-atas-kimdir (1)

1999 yılı Elazığ doğumlu olan şehit Yusuf Ataş Kuzey Irak'taki Pençe Kilit Operasyonu'nda teröristlerin açtığı ateş sonucu hayatını kaybetti. İlk görev yeri olan pençe-Kilit Harekatı'nda henüz 1,5 aylık bir askerken şehit olan Yusuf Ataş'ın Bingöl'de ki evine Türk bayrağı asıldı!