Savaş En Çok Altını Vurdu! Gram Altın Adeta Uçuşa Geçerken İslam Memiş'ten Beklenmedik Uyarı Geldi!

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, Rusya ve Ukrayna gerilimi sonrasında atağa geçen piyasalara ilişkin önemli yorumlarda bulundu. Piyasalar hakkında kritik detay…

Ekonomi 26.02.2022 - 13:36 26.02.2022 - 13:36 Serhat Karaman

Rusya ve Ukrayna arasında bir süredir devam eden gerilimin askeri operasyonla sıcak savaşa dönüşmesinin ardından piyasalardan bu durumuna çok sert tepki gelmeye başladı. Daha önceki tahminlerinde 2022 yılı için gram altın fiyatında tahminini 1.450 TL olarak açıklayan Ekonomist İslam Memiş, bu tahminini daha erken bir tarihe çektiğini ifade etti. 

Altın piyasalarının yanı sıra kripto ve döviz piyasalarında da sert hareketler görülmeye devam ediyor. Bu sert hareketlerden etkilenmemek için yatırımcılara kritik uyarılarda bulunan İslam Memiş, yatırımcılarını tek bir alanda değil, farklı alanlarda birikimin sadece bir kısmı ile sepet oluşturarak riskin azaltılması gerektiğine işaret ediyor. 

İslam Memiş Yatırımcıları Risklere Karşı Uyardı!

Piyasalara ilişkin değerlendirmeleri ve analizleri ile ilgi gören Ekonomist İslam Memiş, 2022 yılının karmaşık bir yıl olacağına işaret etti. Vatandaşların herhangi bir yatırım yapmadan önce hazırlıklarını bu kritere göre yapmaları gerektiğini söyleyen İslam Memiş, ne kadar parası olursa olsun en az 1 – 2 ay boyunca idare edecek miktarda nakdin ceplerde bulunması gerektiğinin önemi vurgulandı.

Haber

Savaş gerilimine yönelik değerlendirmelerde de bulunan İslam Memiş, ne altın, ne kripto ne de başka bir yatırı aracını değil buğdayı işaret etti. Tarım emtialarının savaş, kıtlık, kuraklık vb. dönemlerde ciddi bir getiri sağlayabileceğini belirten İslam Memiş, mevcut durumda ise tüm piyasalarda risklerin devam ettiği ve 2022 yılının karmaşık bir sene olacağı belirtildi. 

Gram Altın Ne Kadar?

26 Şubat Cumartesi günü itibariyle kapalı olan piyasalarda gram altın 838 TL seviyesinden işlem görüyor. Ons altının 1.890 dolar seviyelerinde şimdilik yatay seyretmesi fiyatlar üzerinde etkili oldu. 

Çeyrek Altın Ne Kadar?

Çeyrek altın fiyatları ise 1.399 TL seviyesinden işlem görmeye devam ediyor. Piyasalardan önümüzdeki haftada gelecek yeni veriler ve savaş gelişmeleri fiyatların yönünü belirleyecek.

‘’haberkredi.net yatırım tavsiyesi vermez. Yatırım danışmanlığı yetkili kuruluşlarca yapılmaktadır. Haberkredi.net’in haber kaynakları uzmanların yorumlarıdır."

Gelişmelerden Haberdar Olun

@