Bankalarda yatırım amaçlı alınan euro, dolar ve sterlin artık Türk lirasına çevrilebilecek. Kur korumalı mevduat hesabında tüzel kişiler açısından değişiklik yapılmasına ilişkin tebliğ Resmi Gazete'de yayımlandı. 31 Aralık 2021 ile 30 Eylül 2022 tarihleri arasında geçerli olan bu kararda şirketler, tüzel kişiler bankan hesaplarındaki euro, sterlin ve doları Türk lirasına çevirebilecekler.

Başvuru için son 2 ay! Bakanlık başvuru yapan aile üyelerine 1250 TL verecek Başvuru için son 2 ay! Bakanlık başvuru yapan aile üyelerine 1250 TL verecek

Türkiye Merkez Bankası tarafından yayınlanan karar doğrultusunda Türk Lirası Mevduat Ve Katılma Hesaplarına Dönüşümün Desteklenmesi Hakkında Tebliğ'de değişiklik yapılması kararına gidildi. Tebliğ resmi gazetede yayınlandı. 

Screenshot

Resmi gazetede yayınlanan tebliğ doğrultusunda bankalarda yatırım amaçlı euro, dolar ve sterlin para birimleri bulunan şirket ya da tüzel kişiler paralarını Türk lirasına çevirebilecek. Yapılan duyuru özellikle de şirketleri yakından ilgilendirirken kişiler paraları olan bankalardan bu desteği sağlayabilecek.