Rekor Zamlar Sonrasında Akaryakıta İndirim Yapıldı! Üstelik Araç Sahiplerine 500 TL Akaryakıt Desteği De Gündemde!

Motorin ve benzinin litre fiyatında son zammın hemen ardından yeni indirimler geldi. LPG’de ise zam devam ediyor. 500 TL’lik yakıt desteği ise vatandaşı memnun etti!

Ekonomi 01.03.2022 - 18:36 01.03.2022 - 18:36 Serhat Karaman

Rusya ve Ukrayna savaşının patlak vermesinin ardından piyasalarda görülen savaş etkisi Türkiye’de de hali hazırda yüksek olan akaryakıt fiyatlarının yeniden zamlanmasına neden oldu. Gelen yeni zam sonrasında akaryakıtta geçtiğimiz günden itibaren motorinin litre fiyatına 96 kuruş, benzinin litre fiyatına ise 72 kuruş indirim yapıldı. 

Enerji krizinin küresel Covid – 19 salgını sonrasında görülmeye başlamasının ardından kur farkı ve vergilerle en yüksek fiyatların görüldüğü ülkelerden biri de Türkiye oldu. Vatandaşların akaryakıt almakta zorlanmasının ardından gelen yeni indirimler ve 500 TL’ye kadar akaryakıt desteği açıklaması birçok sürücünün yüzünü güldürdü. 

Motorin ve Benzinde İndirim Yapıldı!

Motorinin litre fiyatına geçtiğimiz gece yarısı itibariyle 96 kuruşluk bir indirim yapıldı. Benzinin ise litre fiyatına 72 kuruş seviyesinde indirim geldi. Son dönemde arka arkaya gelen zamlar birçok kişinin bütçesini zorlamaya başlamıştı. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) tarafından yapılan açıklamaya göre, benzinde indirimin 49 kuruşu Eşel Mobil Sistemi’nden kaynaklı ÖTV ikamesinde kullanılacak. 23 kuruşu ise pompa satış fiyatlarına yansıyacak. 

LPG’ye Zam Geldi!

Haber

Motorin ve benzin fiyatlarında indirim yapılırken LPG oto gazda ise 33 kuruşluk bir zam görüldü. Yapılan yeni zamlar sonrasında LPG’nin litresi Ankara’da ortalama 9,84 TL’den 10,17 TL’ye yükselmiş oldu. İstanbul’da ise ortalama 10,07 TL’den satışa sunulacak. 

500 TL Akaryakıt Desteği!

Akaryakıt fiyatlarının her geçen gün biraz daha zamlanmasının ardından ING ve Petrol Ofisi tarafından vatandaşlara destek geldi. Petrol Ofisi istasyonlarından ING kredi kartı ile mobil ödeme üzerinden gerçekleştirilecek 500 TL yakıt alımına, tam 500 TL yakıt desteği verilecek. 12 ay boyunca her ay 500 TL yakı sözüne verilecek destek sayesinde anında 500 TL hediye kazanma şansı elde edilebilecek. İlgili kampanyadan yararlanmak isteyenlerin 1 Haziran 2022 tarihine kadar kampanyaya katılmaları gerekecek. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@