Sosyal medya hesabı üzerinden video yayımlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu çok konuşulacak bir çıkışa imza atmış ve başörtüsü kanununu meclise sunacaklarını duyurmuştu. Yapılan açıklama büyük yankı uyandırmıştı.

Oy kaybetme riskini göze aldıklarını belirten Kemal Kılıçdaroğlu başörtüsü sorununu kanunlarla çözeceklerini ifade etmiş ve AK Parti'ye çağrıda bulunmuştu. Dün mecliste gerçekleştirilen CHP grup toplantısı sonrası 3 maddelik kanun teklifi TBMM komisyonuna sunulmuştu. Kılıçdaroğlu'nun açıklamasının ardından gözler AK Parti'ye çevrilmişti.

AK PARTİ GRUP TOPLANTISI BUGÜN NE ZAMAN, SAAT KAÇTA, ERDOĞAN KAÇTA KONUŞACAK?

AK Parti sözcüsü Ömer Çelik dün yaptığı açıklama ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından grup toplantısında yeni açıklamalar yapılacağını belirterek herkesi ekran başına davet etmişti. Çelik yaptığı açıklamasında "Çarşamba günü Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımızın yapacağı grup konuşması bu tarihi mücadelenin yeni bir aşaması olacaktır. Çarşamba günü herkesi ekran başına bekliyoruz. Cumhurbaşkanımızın açıklamaları, hak ve özgürlükler mücadelemizin tarihine atılmış çok güçlü bir imza olacaktır" ifadelerini kullanmıştı.

Maden ocağı patlaması son dakika: Bartın Valisi açıkladı, göçük altında kaç maden işçisi mahsur kaldı? Maden ocağı patlaması son dakika: Bartın Valisi açıkladı, göçük altında kaç maden işçisi mahsur kaldı?

grup toplantı saati

Beklenen gün geldi ve merek edilen açıklama için saatler kaldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün saat 11:45 itibari ile AK Parti grup toplantısı için meclis kürsüsüne çıkacak ve beklenen konuşmasını yapacak. Konuşmada CHP lideri Kılıçdaroğlu'na vereceği yanıt tüm Türkiye tarafından merakla beklenen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın aynı zamanda kürsüden yeni müjdeler verebileceği belirtiliyor. Yine bugün AK Parti tarafından yeni açıklanacak olan özgürlükler paketi de takip edilecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşması saat 11:45 itibari ile başlayacak.