Emekli olan vatandaşların nakit sıkıntılarına çare olacak kredi kampanyası QNB’den geldi. QNB Finansbank, emeklilerin kullanımına uygun özel kredi paketleri hazırladı. Faiz oranını kişisel olarak ayarlayan bankanın detayları şu şekilde.

SMS İle Başvuru

QNB Finansbank emekli kredisi ile 70 yaşının altında olan emeklilere kredi verecek. Başvurmak için SMS yolu ve banka şubelerine gitmenin yeterli olacağı kredi için vade sayısı 36 olarak belirlendi. SMS yolu ile TC kimlik numaranızı yazarak 5030’a atmanız halinde kredinize onay alıp almadığınızı öğrenebilirsiniz. Emeklilerin nakit sıkıntısına özel olarak verilecek kredinin üst limiti ise 50 bin lira olarak belirlendi.

3 Ay Erteleme

Kredilere başvurularını banka şubelerinden yapacak olanlar için gerekli belgeler ise, emekli maaşı cüzdanı ve kimlik kartı olarak belirlendi. Kredinin en büyük özelliği ise miktar ne olursa olsun ilk taksidin 3 ay ertelemeli olarak ödenmesi seçeneği. Bu ay içerisinde kredisini kullanan emekliler ödemeler 2022 yılında başlamış olacak. Verilecek miktarları ise emeklilerin gelir durumuna ve kredi puanlarına göre belirleyen QNB, bu kredi için emeklilerin maaşlarını kendi bünyesine taşımasını istemekte.

Borçlar Da Taşıyor

Emeklilerin başka bankalara olan borçlarının büyük önem taşıdığı kredi kullanımında kredi notunun önemi artıyor. QNB başka bankalara borcunu belirli sebeplerle düzenli ödememiş olan emeklilere de bir fırsat yaratıyor. Emeklilerin diğer bankalara olan borçlarını maaşlarının yanında kendi bünyesine taşıyan banka bu taşınan tutarı kullanılacak olan kedi limitinden düşüyor.

Örneğin bir başka bankaya 20 bin lira borcu olan emekli, borcu QNB’ye taşıyarak 50 bin lira kredi kullanmak isterse, kullanacağı kredi limiti 39 bin lira olarak belirlenir. Kalan 20 bin lira düğer bankalar olan borca sayılıyor. Bu şekilde hem nakit ihtiyacını karşılayan hem de borçlarında kurtulan emekliler, daha sağlıklı bir ödeme planı ile kredisini kapatıyor. Ayrıca QNB emekliler için anlaşmalı noktalardan yapılan alışverişlerde kart ekstrelerini bir kısmını geri ödüyor