QNB Finansbank Kentsel Dönüşüm Kredisi Uzun 1.48 Faiz İle Güvenli Ev Sahibi Olma İmkanı!

Kentsel dönüşüm kredisi ile eviniz ve bütçeniz güvende. Kentsel Dönüşüm Kredileri tüm hızıyla devam ediyor.

Kredi 25.09.2021 - 09:36 25.09.2021 - 09:36 Serhat Karaman

Son yıllarda ülke çapında başlatılan kentsel dönüşüm projeleri ile vatandaşlar, bütçe yetersizliğinden dolayı oturma zorunluluğundan kurtuluyor. Kentsel dönüşüm projeleri kapsamında ülke genelinde bugüne kadar milyonlarca vatandaş daha güvenli evlerde oturma imkanına sahip olmuş durumda.
Kentsel dönüşüm projeleri kapsamında, devlet destekli veye direk TOKİ tarafından projelerin yanı sıra müteahhitlerle anlaşan ev sahiplerinin evleri güvenli hale getirildi. Bu kapsamda bireysel olarak kentsel dönüşüm yapmak isteyen vatandaşlarda bankaların yolunu tutuyor.

Kentsel Dönüşüm Kredisi Nedir

Bakanlıkça lisanslandırılmış kuruluşlar başvurarak Kentsel Dönüşüm Kanunu kapsamında depreme dayanıksız, ekonomik ömrünü tamamlamış eski yapıların takviye güçlendirilmesi ve yeniden inşa edilmesinde kullanılan kredi türüne kentsel dönüşüm kredisi denir. Kentsel Dönüşüm Yasası ile afet riski kapsamında belirlenen şartlara uyan konutların kentsel dönüşüm ile tekrar kazandırılmasında devlet tarafından alınan bazı vergi harçlar alınmamakta.

QNB Kentsel Dönüşüm Kredisi

Kentsel Dönüşüm Kredisi kapsamında bir kredi kampanyası da QNB Finansbanktan geldi!

24 aya kadar sadece kredi faizinin ödenmesi rahatlığı sağlayan banka diğer şartların da detaylandırılmış durumda. Resmi internet sitesinden yapılan duyuruya göre, evini yeniden inşa etmek isteyen vatandaşlara 1.48’ten başlayan faiz oranı ve 120 aya kadar varan vade seçenekleri sunuluyor. Kredi kullanım ve başvuru şartları ise şu şekilde:,

Krediye Başvuru Şartları ve Gerekli Belgeler.

●       6306 sayılı kanunun 6. maddesinin 3. fıkrasına istinaden konutunu kendi imkanları ile yenilemek veya yeniden inşa etmek isteyenler başvuru yapabilir.

●       Kredi sadece TL cinsinden verilir.

●       Yalnızca tapuda konut tipi “mesken” olarak görünen yerler için geçerlidir.

●       Yenilenecek veya yeniden inşa edilecek yerin ipotek etmesi yeterlidir.

●       Kefil şartı aranmamaktadır.

Kredi başvurusu yapacak vatandaşların risk yapı belgesi, kimlik belgesi, maaş bordrosu ve evin tapu fotokopisi ile beraber bankanın herhangi bir şubesine gitmeleri yeterlidir. Daha sonra ekspertiz işlemlerinden sonra banka kredi tutarı ve ödeme planını hazırlayarak, krediyi kullanıma sunulmaktadır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@