Milyonlarca vatandaşın ekonomik anlamda daha rahat bir kış geçirmesi için devlet destekleri duyurulmaya devam ederken duyurulan desteklere bir yenisi daha geldi. Çocuğu olan aileleri yakından ilgilendiren destek paketi birçok velinin ilgisini çekerken dar gelirli ailelerin özellikle de çocuklarının ihtiyaçlarının karşılanabilmesi adına sağlanan destek velilerin yüzünü güldürecek. 

Türkiye'de milyonlarca vatandaş için duyurulan sosyal destek paketleri başvuruları devam ederken dar gelirli tüm vatandaşların yararlanabildiği bu desteklere bir yenisi daha eklendi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanan sosyal yardım paketlerinde birçok ihtiyacın karşılanması amaçlanırken yeni bir destek daha duyuruldu. 

ÇOCUKLAR İÇİN DEVLET DESTEĞİ PTT'DEN GELDİ!

Sosyal yardım paketleri duyurulmaya devam ederken vatandaşlar kış aylarında ekonomik anlamda zora girmemek için bu destek paketlerine başvurmaya ve faydalanmaya devam ediyor. Devlet destekleri başvurularının ardından almaya hak kazanan vatandaşlar PTT'ye giderek kendi isimlerine yatan ücretleri alabiliyor. 

ptt-cocuk-yardimi-nasil-alinir (1)

Başarılı ekonomist Selçuk Geçer'den ikisini de dene tarafını seç! Dolar yıl sonunda ya 24 ya 40 TL olacak! Başarılı ekonomist Selçuk Geçer'den ikisini de dene tarafını seç! Dolar yıl sonunda ya 24 ya 40 TL olacak!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ısınma, gıda, kırtasiye gibi daha birçok yardım yapılırken son olarak çocuklu ailelere 500 750 800 900 TL destek duyurusu yapıldı. Sosyal paketlerin çocuklu aileler için ayrılan bölümünde aileler çocuklarının ihtiyaçlarını bu kış daha kolay şekilde karşılayabilecek. Gelen zamlar ve artan enflasyon nedeniyle alım gücünde zorluk çeken vatandaşın yanında olunmaya devam ediliyor. Kış ayları için düzenlenen birçok sosyal yardım paketi başvuru yapan ailelere PTT üzerinden veriliyor.

ÇOCUK YARDIMI BAŞVURU ŞARTLARI

Sıkıntı çeken ailelerin çocuklarının ihtiyaçlarını giderebilmesi adına 900 TL sağlayacağı destek paketi ailelerin başvurularının ardından onaylandıktan sonra PTT'ye giderek çekmesi ile gerçekleşiyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ailelere gerekli yardımları sağlarken başvurular Aile ve Sosyal Hizmlet Bakanlığı'nın web sitesinden gerçekleşiyor. e-Devlet üzerinden de gerçekleşen başvuruların onaylanmasının ardından aileler paralarını PTT üzerinden çekebiliyor. 

ÇOCUK YARDIMI NE KADAR?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın tanıdığı yardımlardan çocuk yardımının ne kadar olduğu özellikle de veliler tarafından sıkça araştırılıyor. Bu yardım okul öncesi çocuklar için 500 TL, ilköğretim de okuyan çocuklar için 750 TL, ortaöğretim öğrenci için 800 TL ve üniversite öğrencileri için ise 900 TL şeklinde yapılıyor.