Aktif Bank ve PTT arasında devam eden kredi görüşmelerde sonuca varıldı. Buna göre nakit ihtiyacı olan kişilere 6 bin lira destekleme ve krediler verilecek. Başvurular başladı.

PTT İle Aktif Bank Anlaştı

Ülkemizde devam eden ekonomik kriz ve pandemi şartları nedeni ile bir çok kişinin acil olarak nakit finansmanına ihtiyacı artmış durumda. Buna bağlı olarak özel bankalar ve devlet kurumları harekete geçti. Koronavirüs salgınının neden olduğu süreç boyunca devlet bazı önemli destek ödemelerini planlayarak halka yardımcı olmak için adımlar atmaya devam ediyor. Enflasyon rakamlarının da artması ile vatandaşın alım gücünde ciddi bir düşüş yaşandı. Bu durumun devam etmesi ile beraber PTT kampanyasını duyurdu.

Faizsiz Kredi

Aktif Bank ve PTT arasından devam eden kredi görüşmeleri neticesinde acil nakite ihtiyaç duyan kişiler için iş birliği kararı alındı. Acil nakit ihtiyacında olan vatandaşlar içinde bu sayede büyük bir rahatlık sağlanacak. Bu kampanya ile vatandaşlar TC Kimlik numaraları ile PTT ATM’lerinden acil nakit desteklerini herhangi bir süre beklemeden alabilecek. Acil nakit kredisi kapsamında faiz uygulaması olmayacak.

Bu Ay Başlayacak

36 ay vadeli geri ödeme ile yapılacak kredi kampanyasında ilk taksidi 3 ay erteleme imkanı da sunulacak. Buna göre krediden faydalanmak isteyenler de bazı şartlar aranacak. Herhangi bir PTT şubesinden TC kimlik numarası ile başvurulacak olan kredi için düzenli bir gelirinizin olması yeterli olacak. Buna göre maaş bordrosu yada keyif şartı aranmayan kredi ile vatandaşlara finansman desteği verilecek. Bu kapsamda en fazla 6 bin liraya kadar kullandırılacak kredilerin geri ödeme vadeleri 12 24 ve 36 ay olarak yapılacak. Verilecek krediler için anlaşmayı yapan Aktif Bank ve PTT yakın zamanda bu kredinin başvuru tarihini duyuracak. Bu ay içerisinde olması beklenen başvuru tarihleri açıldıktan sonra başvuranlar 6 bin lira krediler verilecek. Bu kapsamda vatandaşların PTT resmi sayfasındaki duyuruları takip etmeleri gerekiyor.