PTT 60 Ay Vadeli 80 Bin Lira Krediler Veriyor! Gelir Belgesine Gerek Yok!

PTT kampanyası ile belgesiz ve kefilsiz kredi sunuyor! İşte kredinin detayları

Kredi 10.10.2021 - 22:03 10.10.2021 - 22:03 Göksel Sarı

Nakit paraya ihtiyacı olan vatandaşlara bankaların sunduğu kredi imkanları araştırmaya başlıyor. Bu araştırmalar sırasında çoğu bankanın gelir belgesi istemesi üzerinde sıkıntı yaşayan bazı vatandaşlar bu şartı aramayan bankalar için araştırmalarına devam ediyor. İşte bu konude PTTBank karşılarına çıkıyor. PTTBank verdiği kredilerde gelir belgesi şartı aramayarak kredi kullanımını kolaylaştırmış durumda.

80 Bin Liralık İhtiyaç Kredisi!

PTT Bank kredi kullanmak isteyen müşterilerine 80 bin liraya kadar kredi kullanım imkanı tanıdığı kampanyasını geçen yıl başlatmıştı. Daha sonra sonlandırılan kredi kampanyası yoğun talep üzerine yeniden düzenlenmeye başlandı. 60 aya kadar vade imkanı sunan kredi ile binlerce vatandaş kredi kullanmaya devam ediyor. Böylece nakit ihtiyaçlarını PTT Bank en kolay yolla karşılamış oluyor.

SMS İle Kredi

PTT Bank'tan gelir belgesi şartı olmadan 80 bin lira kredi çekmek isteyenler SMS yolu ile başvurularını yapabiliyor. 60 ay vadeli kredi için talebin çok fazla olması ve pandemi koşulları nedeni ile şubelerden başvurular askıya alınmış durumda. Nakit ihtiyacı bulunan emekli müşterilerin PTT yazıp boşluk bıraktıktan sonra TC kimlik numarası bilgilerini ekleyerek belirlenen numaraya mesaj atmaları yeterli oluyor.

Emekli müşterilerine özel olarak hazırlanan kredi ile PTT Bank, 1250 alt limitli 80 bin lira üst sınırına kadar düşük faiz oranı ile bireysel ihtiyaç kredisi hizmeti sunacak. Krediye başvuran emeklilerin kredileri onaylandıktan sonra, istenilen kredi tutarı aynı gün içerisinde hesaplarına aktarılacak. PTT SMS Kredi olarak adlandırılan kredi ile emeklilerin nakit ihtiyaçları aynı gün içerisinde karşılanmış olacak . SMS atılacak olan numara ise 3050 olarak belirlenmiş durumda.

Geri Ödemeler İçin İnternet Bankacılığı Devrede

Diğer bankalardan daha uygun masraflar ile kredi ve kredi kartı işlemleri sunan PTT Bank, kendisinden emekli maaşı alan tüketiciler için internet bankacılığı hizmeti de sunmakta. Kredi ödemelerini PTT ATM'lerinin yanı sıra bu internet bankacılığı şubelerinden de yapabilen emekliler zamandan da tasarruf etmiş olmakta.