Bu yılın Temmuz ayında pek çok banka tarafından oldukça standart rakamlar ile duyurulmaya başlanan promosyon ödemeleri ilk etapta 3 bin TL ila 5 bin TL arasında ödeniyor olsa da son olarak 7 bin 500 TL ila 8 bin TL arasına yükseltildi. 

Bankalar tarafından emekli ve çalışan kişiler için ödenen maaş promosyonlarında yaşanan gelişmelerde sona doğru gelinirken bir promosyon haberi de Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapıldı.

Bazı il milli eğitim müdürlükleri ve devlet üniversiteleri gibi yüksek tutarlı bir promosyon açıklaması yapması beklenen EGM tarafından yapılan bu açıklama ile polis memurlarına 27 bin TL tutarında maaş promosyon ödemesi yapılacağı bildirildi.

330 bine yakın polis memuru tarafından bir süredir beklenen ve bu polis memurlarının büyük bir kısmı tarafından sosyal medya platformlarında dile getirilen maaş promosyon ödemeleri ile ilgili EGM tarafından verilmiş olan müjdeli haber sevindirdi.

O ilde okuyan öğrencilere 500 TL eğitim desteği az önce duyuruldu! O ilde okuyan öğrencilere 500 TL eğitim desteği az önce duyuruldu!

Vakıfbank ile promosyon anlaşması bulunan Emniyet Genel Müdürlüğü'ne polis memurları uzun bir süredir baskı kuruyordu. Özel bankalara göre çok daha düşük promosyon ödemesi yapan kamu bankaları arasında yer alan Vakıfbank ile anlaşması bulunan EGM'ye çok sayıda polis memuru sürekli olarak baskı kuruyor ve ödemelerin revize edilmesini talep ettiklerini dile getiriyordu.

Konuyla ilgili yaşanan kafa karışıklıkları nedeniyle Emniyet- SEN Başkanı Faruk Sezer tarafından önemli bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada öne çıkan kısım şu şekilde;

"Söylüyorum ki yerine yenisini getirmeden eskisini nasıl kaldıracağız? Diyorlar ki hani sen iptal edildi demiştin. Hadi benim dediğime güvenmiyorsun Emniyet Genel Müdürlüğü de ifade etti. İçişleri Bakan Yardımcısı da söyledi. Görüşüyoruz hala netice alınmadı. Biz de konunun hakkaniyetli ilerlemesi adına çabalıyoruz. İptal edildi demek eskiyi revize etmek için yeniden görüşmeye başladık demek iptal demek. Tekrar görüşüp bir karar almayıp eskiye devam diye bir karar çıkacağını mı zannediyorsunuz? Çıkamaz. Olmaz böyle bir şey. Biz tekrar görüşmeye başladık dediysek eski sözleşme hükmünü yitirmiştir. Yeni sözleşme yapılacak. Çünkü yeniden masaya oturduk" 

Bu açıklamanın ardından ise Emniyet Genel Müdürlüğü yazılı bir basın açıklaması Emniyet Genel Müdürlüğü resmi sosyal medya hesabında yayımlandı. Yayımlanan açıklama şu şekilde;

egm-aciklama

Ödemelerin 1 Kasım 2022 tarihi itibarıyla başlayacağının duyurulması ile birlikte polis memurları sosyal medya platformlarında adeta bayram etti.