Uzun bir süredir ülke gündeminin en üst sıralarında yer alan promosyon ödemelerine ilişkin yeni açıklamalar da gelmeye devam ediyor. 

İlk olarak geçtiğimiz Haziran ayında konuşulmaya başlanan banka promosyonlarında rakamların yükselmesi sonrası vatandaşlar emekli değil, çalışanlar için ödenecek olan promosyon tutarını araştırmaya başladılar.

Promosyon yarışında pek çok kurum ve kuruluş tarafından açıklanan rakamlar 25 bin TL baremine kadar dayanmışken bir rekor promosyon açıklaması daha geldi. Gelen yeni promosyon ödemesi ile Bursa Uludağ Üniversitesi personellerine tam 30 bin TL tutarında promosyon ödemesi yapılacağı bilgisi verildi.

Türk Ekonomi Bankası ile anlaşmaya varan Bursa Uludağ Üniversitesi'nden gelen açıklamalar şu şekilde;

Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz;

"Promosyon görüşmelerinde Türkiye Ekonomi Bankası ile anlaştık. Öncelikle bu konuda bizlere yardımcı olan ve destek veren herkese teşekkür ediyoruz. Banka yetkilileri promosyon ödemelerini en erken Aralık 15 gibi yapabileceklerini ifade etti.

Fakat bu işin tam karara bağlanması, imzaların atılması ve diğer işlemler için halen daha muvafakatname vermeyen arkadaşlarımız var. Takdir edersiniz ki herkesin kendine göre geçerli sebepleri olabiliyor. Ancak burada hep birlikte hareket edilmesi ve gerekli evrakların bir an önce toparlanması gerekiyor.

Sendika yöneticilerimizle bu vesileyle bir araya gelmiş bulunuyoruz. Herkes kendi temsil ettiği sendikadaki üyelerle görüşmelerini hızlıca yapmalı ve belgelerini göndermeyen arkadaşları ikaz etmeli. 7 bin 500 personelimiz var. Büyük bir rakam. Burada her görüşten insan var. Ancak hepimizin ortak düşüncesi, beklentisi ve talepleri mutlaka var.

Eksiklerimizi ne kadar hızlı tamamlarsak, hepimiz için o kadar iyi olur. Mazereti olan personelimize de ulaşılsın ve onlar da bu konu hakkında bilgilendirilsin. Sonuç hepimize hayırlı ve uğurlu olsun."

Sermayesiz e-ticaret nasıl yapılır? İnternetten tişört tasarlayıp satarak para kazanmanın yolları neler? Sermayesiz e-ticaret nasıl yapılır? İnternetten tişört tasarlayıp satarak para kazanmanın yolları neler?

Prof. Dr. Adem Doğangün;

"Nihayetinde çalışanlarımızı temsil ettiğimiz bir süreci geride bıraktık. Buradaki ana hedefimiz çalışanlarımızın mağdur edilmemesidir. Eğer bu muvafakatnameleri eksiksiz olarak veremezsek nihayetinde promosyonlar tam olarak alınamayacaktır. Bizim hedefimiz tüm personelimize net 30 bin TL'nin verilmesini sağlamaktır. Bunun için de tüm sendika temsilcilerimize ve yöneticilerimize büyük görevler düşmektedir. Hep birlikte hareket edeceğiz ve en kısa sürede belgeleri tamamlayacağız inşallah."

Bu ifadeler ile duyurulan promosyon ödemelerinin tarihleri ile ilgili henüz açıklama yapılmamış olsa da 2022 yılı bitmeden önce ödemelerin gerçekleştirilmesi bekleniyor.