POMEM 28. Dönem Başvuruları Başladı! 8 Bin Polis Alımı İçin Bu Tarihe Dikkat! POMEM Sınav Giriş Duyurusu Yayımlandı

Polis Akademisi Başkanlığı 28. Dönem POMEM sınav giriş duyurusu hakkında detayları paylaştı. İşte 8 bin polis alımı başvuru tarihi…

Ekonomi 28.12.2021 - 12:16 28.12.2021 - 12:16 Serhat Karaman

Polis olmak isteyen çok sayıda adayın merakla beklediği tarihler nihayet belli oldu. 28. Dönem POMEM alımlarına ilişkin her geçen gün yeni detayların ortaya çıkmasının ardından aranan şartlar ve başvuru tarihleri de merak edilmeye başlamıştı. Yeni dönem için toplamda 8 bin personel alımı gerçekleştirmeyi hedefleyen Polis Akademisi Başkanlığı, önllisans ve lisans mezunu adaylar arasından tercihini gerçekleştirecek. 

Personel alımına ilişkin detayların yayımlanmasının ardından adaylar nasıl ve nereden başvuru yapacaklarını araştırmaya başladılar. Lisans ve önlisans mezunu veya Yükseköğretim Kurumu tarafından denkliği kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun adaylar başvuru yapabilecekler. 

28. Dönem POMEM Başvuru Tarihleri Ne Zaman?

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 28. Dönem POMEM başvuru duyurusu yayımlandı. Lisans ve önlisans mezunu adaylar arasından yapılacak mülakat sonucu eğitim sürecine başlayacak adayların belirli birçok şartı sağlaması aranacak. 27 Aralık 2021 tarihinde alıma ilişkin detaylar açıklandı. 

27 Aralık 2021 – 7 Ocak 2022 tarihleri arsında adayların e – Devlet şifresi ile giriş yaparak Polis Akademisi Başkanlığı Aday Belirleme Ön Başvuru ekranı üzerinden başvurularını gerçekleştirebilecekler. Toplamda 8 bin öğrenci alımı yapmaya hazırlanan PA, diğer ilan detaylarını da duyurdu. 

28. Dönem POMEM Başvuru Şartları

Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) bünyesinde eğitim sürecine kabul edilerek sonrasında göreve atanmak üzere 8 bin personel alımı gerçekleştirilmesi hedefleniyor. Lisans mezunu olmak üzere 5 bin 120’si erkek ve 1280’i kadın, önlisans mezunu ise 1280 erkek ve 320’si kadın olmak üzere 8 bin kişi için zorlu maraton resmen başladı. 

2020 veya 2021 yılında lisans mezunları için yapılan KPSS P3 puan türünden en az 60, önlisans mezunları için yapılan KPSS P93 puan türünden en az 65 puan alma şartı aranacaktır. Ön başvurularını yapan adaylar daha sonra mülakat için çağrılacaktır. Başvuru için aranan şartlara 28. Dönem POMEM başvuru kılavuzundan ulaşılabilir.  

Gelişmelerden Haberdar Olun

@