Piyasa Uzmanı İslam Memiş Açıkladı “Yıl İçerisinde Zirve Olabilir”

Altın yatırımcılarının gözü altın fiyatlarındaki dalgalanmalarda. Yatırımcılara ışık olacak açıklamalar İslam Memiş’ten geldi.

Finans 02.10.2021 - 15:00 02.10.2021 - 15:00 Göksel Sarı

Piyasaları sıkı takip eden altın yatırımcıları altın fiyatlarındaki dalgalanmaları yorumlamaya çalışıyor. Her dakika ekranlarını yenileyen yatırımcılar ne zaman altın alması gerektiğini ve ne zaman altınlarını bozdurması gerektiğinin kestirmeye çalışıyor. Özellikle kısa vade de al sat işlemleri ile kar elde etmek isteyen kişiler 24 saat fiyat takibinde.

İslam Memiş Açıkladı

Altın ve döviz piyasalarının yakından tanıdığı ekonomi yorumcusu İslam Memiş yatırımcıları da ilgilendiren bazı açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalar kapsamında vatandaşların kendisine en çok sorduğu ne zaman altın alınır? Ne zaman altınlarımı bozdurmalıyım? İleriye yönelik altın ile alakalı neler olabilir? Gibi çeşitli soruları da yanıtlayan Memiş altın yatırımcısına yol göstermeye devam ediyor.

Zirve Noktası 560 Lira Olabilir

Döviz kurlarında özellikle ülkemizde yatırım aracı olarak görülen ve yoğun ilgi odağı olan dolar ve euronun rekor kırmaya devam ettiği şu günlerde, altın fiyatlarının da artıp artmayacağı sorusu akıllara  gelmeye başladı. Bu sorunun piyasa uzmanı İslam Memiş’e de yöneltilmesi üzerine gram altın için yeni bir zirve noktası beklediğini ve bu noktanın yıl içerisinde gerçekleşmesinin olası olduğunu belirtti. Mevcut yılın içerisinde zirve noktası olarak ise 560 lira seviyelerini işaret etti.

Dünya Ekonomisi İyi Yönde Değil

Merkez Bankası’nın adeta ters köşe yaparak faiz indirim kararı alması ile döviz kurları bir anda sıçrayarak Cumhuriyet tarihinin rekorlarını kırmaya başlamıştı. Bu rekorların ardından altının da fiyat geleceği merak konusu olmaya başladı. Bu konu özelinde de konuşan Memiş; dolar fiyatının düşmeden altında bir gerileme yaşanmasını beklediğini belirtti. Ayrıca yatırımcıları uyararak tek bir yatırım aracında bağlı kalınmamasını ve bir sepet şeklinde varlıkların toplanmasını tavsiye etti. En doğru kararın yine kendi verdikleri kara olduğunu vurgulayan piyasa uzmanı döviz ve altın borcu olanların çok rehavete kapılmamalı gerektiğini söyledi. Dünya ekonomisinin iyi yerlere gitmediğini belirterek gram altın fiyatlarında bir yükselmenin kendisini şaşırtmayacağını da ekledi.