Bugün gerçekleşen Pendik-Sabiha Gökçen Havalimanı Metro Hattı ile ilgili tartışmalar devam ederken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açılış töreninde yaptığı konuşma sırasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yaptırdığı gönderme gündeme damga vurdu. Konuya hakim olmak isteyen pek çok kişi Pendik-Sabiha Gökçen Havalimanı Metro Hattı'nı kimin yaptırdığını merak etti. Pendik Sabiha Gökçen Havalimanını metro hattını kim yaptırdı?

Kamu personel alımında yeni gelişme! Belediye zabıta alım ilanı yayımladı Kamu personel alımında yeni gelişme! Belediye zabıta alım ilanı yayımladı

İstanbul'da yeni inşa edilen Pendik-Sabiha Gökçen Havalimanı Metro Hattı'nın açılışı için İstanbul'da açılış töreninde konuşma gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşması gündeme damga vurdu. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na göndermede bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Ekrem İmamoğlu'ndan yanıt geldi. 

Pendik Sabiha Gökçen Havalimanını metro hattını kim yaptırdı?

İstanbul'da yeni inşa edilen hastanelerin yollarında sorunlar bulunduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan  'Eskiden biz İstanbul'da hastane inşa ettik mi, belediye başkanlarım Kadir Topbaş, Mevlüt Uysal hemen yol yapımına girişirlerdi. Şimdi öyle mi, şimdiki başkan geldiğinden beri elini taşın altına koymuyor. Birileri bizim yaptığımız bu raylı sistemleri sahiplenmek istiyor. Bunların kimler olduğunu anlıyorsunuz değil mi? Bunlara en güzel dersi Haziran'da vermeye var mıyız?' ifadelerini kullandı.

Açılış töreninde konuşmasına devam eden Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları da dile getirdi;

'Biz sevgimizi bu şehre yaptığımız yatırımlarla gösteriyoruz. İstanbul'a kazandırdığımız yeni ulaşım projemizin hayırlı olmasını diliyorum. Uzunluğu 7.4 km olan 4 istasyonlu bu metro hattı, Sabiha Gökçen Havalimanı'nı Kadıköy'e bağlamaktadır. Pendik'ten 10 dakikada, Kartal'dan 12 dakikada, Kadıköy'den 50 dakikada ulaşmak mümkün hale gelmiştir. 

Önümüzdeki birkaç ay içinde şu an devam eden yatırımlar tamamlandığında bu hattı İstanbul Havalimanı'na kadar ulaştıracağız. İstanbul'daki raylı sistem ağı uzunluğunu 270 km'nin üzerine çıkarıyoruz. Halen inşası süren projelerle bu rakam 366 kilometreyi geçecektir. Birileri raylı sistemleri üzerine almak istiyor. Bunlara dersi seçimlerde vereceğiz.

İstanbul'un her sorunuyla ilgileneceğiz. Turizminden ticaretine bu şehrin her bir gündemi bizim gündemimizdir. İBB'nin belediye başkanı Bodrum'da. Erdoğan'ın bakanları nerede? Doğal afetin olduğu yerde. Yeri geliyor Kastamonu'da, yeri geliyor Bartın'da... Şu anki İBB Belediye Başkanı'nın bir işin ucundan tutmak gibi bir derdi yok. Arkadaş ben İstanbulluyum. Burada büyüdüm. Nerede neyin nasıl olduğunu gayet iyi bilirim. Bana İstanbullu vatandaşım soruyor. Belediye Başkanı ne iş yapar? Haziran geliyor. Haziranda bunların topuna gereken dersi İstanbullu verecektir. Ama ilgili Bakanlığımız sorunu çözüyor ve vatandaşımızı mağdur etmiyor. İstanbulluyu çaresiz, sahipsiz bırakmıyor. Bizim derdimiz siyaset, makam ve makam değildir. Yaşanan her küresel kriz Türkiye'nin ve onun vitrini olan İstanbul'un önemini bir kez daha arttırıyor. Türkiye ve İstanbul düğümleri çözüyor, etrafına barış ve sevgi iklimi yayıyor.' ifadelerini kullandı.