İddialı dolar tahmin ve öngörüleri ile dikkat çeken para ve piyasalar uzmanı Selçuk Geçer dolar kuru için yeni tahminlerini paylaştı.

Yaptığı her tahmin ile ekonomi ve finans gündeminin zirvelerinde yer alan başarılı ekonomist Selçuk Geçer tarafından gündeme getirilen yeni iddialar oldukça dikkat çekti. Geçer, yapmış olduğu açıklamalarda doların ilk olarak 21 TL seviyesine ulaşacağını belirtti.

Dün yani 26 Eylül 2022 tarihinde 19 TL seviyesine ulaşarak tarihi rekorunu kıran dolar/ TL kuru sonrasında çok sayıda vatandaş dolar ile TL'nin ilişkisinin hangi yöne doğru şekilleneceğini merakla araştırmaya başladı.

Son dönemlerde enflasyon artışının yanı sıra döviz kuru karşısında sürekli olarak değer kaybeden Türk Lirası vatandaşların cebinde kalmıyor. Özellikle sosyal medya platformlarında pek çok kişi "Dışarı çıkmak için ayakkabımı giydiğimde 100 TL harcamış oluyorum" "Su içsem 50 TL gidiyor" gibi paylaşımlar yapıyor. Döviz kuru karşısında sürekli olarak değer kaybeden Türk Lirası'nın bu durumu ile ilgili ise ekonomistler sürekli olarak yeni paylaşımlar yapmaya devam ediyor.

Vergi borcu olanlar için duyuru geldi! Borçların silinmesinde kapsam genişledi Vergi borcu olanlar için duyuru geldi! Borçların silinmesinde kapsam genişledi

Türkiye'nin en başarılı para ve piyasalar uzmanlarından olan Selçuk Geçer ise yapmış olduğu yeni paylaşımlar ile dikkat çekiyor. Geçer, yaptığı yeni açıklamalarında doların 70 TL seviyelerine ulaşacağı o tarihi verdi!

SELÇUK GEÇER: DOLAR ÖNCE 21 SONRA 70 TL

Başarılı ekonomist Selçuk Geçer döviz kuruna ilişkin öngörülerini paylaştı. Yeni açıklamaları ile dikkat çeken Geçer, Merkez Bankası tarafından geçtiğimiz ay revize edilen yıl sonu dolar beklentisinin 21 TL'ye çıkartılması ile ilgili konuştu.

Geçer, doların yıl sonu olmadan 21 seviyesine rahatlıkla ulaşacağını belirtti. Öte yandan yıl sonu olmadan cari açık miktarının da artış göstereceğini belirten Selçuk Geçer, "70 milyar doların üzerinde bir açıkla karşılaşacağız." ifadelerini kullandı ve 1994 yılını hatırlattı. 1994 senesinde yaşanan kırılma gibi bir değişkenin ortaya çıkması durumunda Geçer doların 5-6 katına çıkabileceğini belirtti. "Bu kafa devam ederse bedeli ağır olur. Bu da doları 60-70 seviyelerine çıkartır. Ekonominin gerçekleriyle yüzleşmeleri gerek." dedi. 

Her açıklaması ile gündeme gelen Selçuk Geçer yine bu açıklaması ile de ekonomi ve finans gündeminin üst sıralarında yer aldı.