Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası TCMB tarafından gerçekleştirilen son PPK toplantısı ile politika faiz oranı 100 baz puanlık faiz indirimi ile yüzde 12 seviyesine çekilmişti. Yapılan faiz indirimi sonrasında gözler bankalara çevrilirken ilk kredi faiz indirimi kredili mevduat hesabı ve gecikme faizi için verildi. Faiz indirimi yapan bankalar arasına Denizbank'ta katıldı. 

Denizbank ihtiyaç kredisi faiz oranı için beklenen güncelleme gelmezsen artı para olarak ta anılan kredili mevduat hesabı faiz oranı ve gecikme faizi oranı için uygulanan rakamlarda indirime gidildiği açıklandı. Yapılan faiz indirimi borcunu ödemekte zorlanan kişilerin sırtındaki ağır faiz yükünü hafifletmesi açısından önemli bulunurken aynı indirimin ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi faiz oranlarına da yansıtılması bekleniyor. 

DENİZBANK KURTARAH NESAP KREDİLİ MEVDUAT HESABI ARTI PARA FAİZ ORANI VE  GECİKME FAİZİ DÜŞTÜ! 

Denizbank tarafından müşterilerinin cep telefonlarına gönderilen mesaj ile kredi gecikme faizi ve kredili mevduat hesabı faiz oranı rakamı için indirim yapıldığı duyuruldu. Müşterilerinin cep telefonuna gönderdiği mesajında banka "1 Ekim 2022 tarihi itibariyle kurtaran hesabınızın kredili mevduat hesabı aylık azami faiz oranı yüzde 1.73 yerine yüzde 1,63 ve gecikme faiz oranı yüzde 2,03 yerine yüzde 1,93 olarak uygulanacaktır. Yeni faiz oranı 1 Ekim 2022 tarihinden sonra uygulamaya alınacaktır" ifadelerine yer verildi. Böylelikle Merkez Bankası tarafından yapılan son 100 baz puanlık faiz indirimi Denizbank tarafından bu iki ürüne aynı şekilde uygulanmış oldu ve 100 baz puanlık yani 1 puanlık faiz indirimi geldi. 

kurtaran hesap faiz oranı

İş Bankası müşterisi olanlara duyurdu! 1 sene ücretsiz olacak İş Bankası müşterisi olanlara duyurdu! 1 sene ücretsiz olacak

DENİZBANK KREDİ FAİZ ORANLARI DÜŞTÜ MÜ, İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANI YÜZDE KAÇ?

Denizbank'ın ihtiyaç kredisi faiz oranı için uygulanan rakam yüzde 1,79 olarak uygulanamaya devam ediyor. Kamu bankaları tarafından söz konusu oran yüzde 1,55 olarak uygulanırken bu oran ile Denizbank kamu bankaları üzerinde kalsa da özel bankalar arasında en uygun ihtiyaç kredisi veren bankalar sıralamasında üst sıralarda yer almayı başarıyor. 

denizbank oranı

Bu oran üzerinden 36 ay vadeli 10 bin TL ihtiyaç kredisi çeken bir kişinin aylık taksit tutarı ise 407,45 TL olarak gerçekleşecek.