Otomobil Satın Alacaklara Bir Müjde Daha! HSBC Uygun Oranlarla Kefilsiz Sıfır veya İkinci El Araçlar İçin Kredi Veriyor!

BDDK’nın taşıt kredisi limitleri ve vadelerini yeniden düzenlemesinin ardından HSBC'den cazip teklifler gelmeye başladı. Bu oranlar kaçmaz! Üstelik kefil şartı da aranmıyor!

Kredi 04.03.2022 - 11:16 04.03.2022 - 11:16 Serhat Karaman

Türkiye’de otomobil fiyatlarında son yıllarda ciddi bir artış yaşandı. Kur farkı, enflasyon, yüksek taşıt kredisi faizleri ve vergiler derken, diğer yandan da yüksek akaryakıt fiyatları da birçok kişinin araç satın alma hayallerini ertelemesine neden oldu. 

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından taşıt kredileri için yapılan yeni düzenleme kapsamında ise limitler artırıldı. Piyasalarında yeniden canlandırılmasını hedefleyen düzenleme kapsamında 400 bin TL’ye eşit veya altında olan araçlar için yüzde 70 oranında kredi 48 ay vade ile kullanılabilir hale getirildi. HSBC ise taşıt alacaklara cazip tekliflerini duyurdu. 

HSBC Kefilsiz Taşıt Kredisi 

HSBC’nin sıfır veya ikinci el otomobil satın almak isteyenlere özel sağladığı avantajlı taşıt kredisi, uygun faiz oranları ve geri ödeme seçeneklerinin yanı sıra kefil şartı da aranmadan talep edilebilmektedir. Uygun ödeme planları ile artan araç fiyatlarına rağmen rahatça otomobil sahibi olması sağlanacak birçok kişi, BDDK tarafından limitlerin de yükseltilmesinin ardından istediği araçlar için daha avantajlı oranlarla kredi kullanmaya başlamıştır.

Haber

HSBC taşıt kredisi kapsamında yapılan örnek hesaplamaya göre ise 50.000 TL kredi için yüzde 2,99 faiz oranı ile 48 ay vadede aylık 2.198 TL taksit oranı belirlenmiştir. Satın almak istediğiniz aracın bir kısmı için ödeme yaptıktan sonra geri kalan kısmını uygun taksit oranları ile bankaya ödeyerek rahatça araç sahibi olabilirsiniz. 

HSBC Doğa Dostu Taşıt Kredisi 

HSBC Doğa Dostu Taşıt Kredisi ayrıcalıklı faiz oranları ile dikkat çekiyor. Yüzde 1,49’dan başlayan faiz oranlarının uygulandığı taşıt kredisi kapsamında elektrikli veya tam hibrit model bir araç satın almak isteyeler 48 ay vadede en uygun faiz oranlarından yararlanabilecekler. 

Doğa Dostu Taşıt Kredisi kapsamında kullandırılacak kredi sadece ilgili araç türlerinde geçerlidir. Söz konusu araçlar için uygun faiz oranları ve geri ödeme seçeneklerinden yararlanarak hayallerinizdeki araca kolayca sahip olabilirsiniz. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@